Wraz z rozpowszechnieniem się siedzącego trybu życia, wiele osób doświadcza problemów z kręgosłupem. Ta prosta i skuteczna metoda została opracowana przez japońskiego lekarza Fukutsudzi około 10 lat temu. Metoda ta pomaga pozbyć się brzuszka i przeciwdziała bólom kręgosłupa.

Wystarczy pięć minut dziennie przeznaczonych na ćwiczenia, a Twoja talia stanie się szczuplejsza, a do tego ustąpi ból w krzyżu. Kiedy metoda została opublikowana po raz pierwszy, książka sprzedała się w ponad 6 milionach egzemplarzy, jednak metodę można opisać w kilku zdaniach i zaleceniach:

foto: lavender.land

  1. Zwiń ręcznik tak, aby przypominał kształt wałka, o długości co najmniej 40 cm i grubości 7-10 cm. Zawiąż go.

  2. Usiądź na twardej powierzchni (miękkie łóżko nie jest odpowiednie, lepsza jest kanapa, stół do masażu lub mata na podłodze), zwinięty wałek umieść za sobą.

  3. Ostrożnie połóż się na plecach, trzymając wałek rękami tak, aby znajdował się dokładnie pod lędźwiami - dokładnie pod pępkiem. To jest bardzo ważne.

  4. Rozstaw stopy na szerokość ramion i przysuń stopy do siebie tak, aby złączyć ze sobą duże palce u stóp, a pięty były oddalone od siebie o 20-25 cm.

  5. Przenieś ramiona za głowę i złącz ze sobą dłonie tak, aby stykały się małymi palcami, a kciuki skierowane były zewnątrz.

  6. Upewnij się, że duże palce u stóp i małe palce stykają się ze sobą.

  7. Spędź w tej pozycji 5 minut. Powoli się podnieś. Jest to również bardzo ważne.

Jeśli zrobisz to we właściwy sposób, poczujesz niemalże od razu efekty. Pozbędziesz się brzucha, twoje plecy będą proste i kręgi naturalnie ustawią się w prawidłowych pozycjach.

Na początku trudno jest wytrzymać 5 minut, dlatego zacznij od 2-3 minut na raz. Efekty będą zauważalne już po miesiącu tych prostych ćwiczeń. Jest to świetna alternatywa dla ćwiczeń wzmacniających kręgosłup. Spróbuj - Twoje plecy będą Ci wdzięczne.

Główne zdjęcie: lavender.land