Pewnego poniedziałkowego poranka funkcjonariuszka Sharon Norton otrzymała telefon. Podobno czteromiesięczny szczeniak siedział samotnie wzdłuż Gatson Trail w Lincoln County, Mississippi.

Norton szybko zareagowała. Kiedy przybyła na miejsce, znalazła wychudzonego szczeniaka, który siedział obok starych mebli i śmieci.

Trudno było powiedzieć, skąd się wziął szczeniak. Gdy go znaleziono, stwierdzono, że szczeniak przebywał tam od tygodnia. Co więcej, przez cały ten czas nic nie jadł.

Niestety szczeniak nie ruszył się ze swojego miejsca, myśląc, że jego właściciele wrócą. Norton dała mu smakołyk, żeby go uspokoić. Wreszcie szczeniak poczuł się przy niej bezpiecznie.

„Był bardzo szczęśliwy, kiedy go podniosłam i zabrałam do samochodu. Ciągle merdał ogonem. Wie, że teraz jest bezpieczny” - powiedziała Norton.

Po zrobieniu niezbędnych szczepień, Norton zabrała go do schroniska „Don't Kill”, Brookhaven Animal Rescue League.

foto: info-jamanc.com

Opublikowała również zdjęcie szczeniaka w nadziei na skontaktowanie się z jego poprzednimi właścicielami. Norton uważa jednak, że z ich poszukiwań nic nie wyniknie, ponieważ poprzedni właściciele zostaliby ukarani grzywną za coś takiego.

Zdjęcia zostały dziś zamieszczone na stronie BARL na Facebooku. Po opublikowaniu od razu przyciągnęły sporo uwagi w Internecie. Piesek otrzymał imię Lazy Gatson.

Teraz Lazy Gatson zyskał popularność. Wielu ludziom ścisnęło się serce, gdy dowiedzieli się o jego historii, ale teraz szczeniak jest zdrowy i szczęśliwy.

Według folontariuszy jest przyjaznym szczeniakiem, który uwielbia bawić się w wodzie. Lubi też spać przez cały dzień.

Ponadto Lazy Gatson dobrze dogaduje się z innymi zwierzętami i jest bardzo uroczy. Obecnie przebywa w domu tymczasowym, czekając na adopcję. Zobaczcie kilka zdjęć, na których zarówno leniuchuje, jak i się bawi.

foto: info-jamanc.com

foto: info-jamanc.com

foto: info-jamanc.com

foto: info-jamanc.com

Główne zdjęcie: info-jamanc.com