Brytyjska supermodelka Naomi Campbell kończy w tym roku 50 lat. Jednak nadal pozostaje aktywna w zawodzie, pojawia się na podium i błyszczących okładkach. W przypadku większości modelek, po trzydziestce ich kariera dobiega już końca.

foto: vazhnoznat.com

Naomi Campbell jest uwielbiana przez miliony fanów na całym świecie, jednak pozostaje tajemniczą i nieprzewidywalną osobą. Dziś zebraliśmy dla naszych czytelników mało znane fakty dotyczące legendarnej modelki. Miłego czytania!

Naomi Campbell

W przeddzień urodzin supermodelka przyznała w wywiadzie, że jej życie nigdy nie było łatwe i bajeczne. Przez 5 lat gwiazda zmagała się z uzależnieniami, przez które omal nie straciła życie. Jednak nie poddała się i dała sobie radę.

foto: vazhnoznat.com

„Musisz popełniać błędy. Uczysz się od nich - to esencja naszego świata. Popełniłam w życiu kilka błędów. Osobowość człowieka to sposób, w jaki patrzy na siebie, rozwiązuje swoje problemy i przeżywa swoje życie ”- mówi modelka.

Droga do świata piękności

Naomi nigdy nie znała swojego ojca. Jeszcze przed jej narodzinami rodzice zdecydowali się na rozwód. Mama modelki, Valerie Morris, była baletnicą. I to po niej Naomi odziedziczyła niesamowity wdzięk i grację. Od najmłodszych lat przyszła supermodelka uczęszczała na zajęcia w szkole baletowej.

foto: vazhnoznat.com

Kiedy dziewczynka miała 10 lat, jej matka ponownie wyszła za mąż. Niestety relacji z ojczymem nie były najlepsze. Starała się zostawać dłużej w szkole, aby uniknąć spotkania ojczyma w domu.

foto: vazhnoznat.com

Pewnego razu podczas spaceru po londyńskim parku Naomi zauważona przez scouta z paryskiej agencji modelek. Rok później dziewczyna pojechała do Francji na swoją pierwszą sesję zdjęciową. I tak rozpoczęła się jej kariera w świecie piękności, o której nie mogła nawet marzyć.

Słynny upadek

W świecie modelek istnieje wyrażenie „make Naomi”. Tak nazywany jest upadek modelki na podium. Faktem jest, że w 1993 roku podczas jednego z pokazów Naomi nie mogła się utrzymać na 25-centymetrowej platformie butów i upadła. Jednak modelka nie pogubiła się: uśmiechnęła się i dumnie szła dalej.

foto: vazhnoznat.com

Po tym incydencie sława legendarnej modelki tylko wzrosła, a buty, w których upadła, stały się eksponatem w jednym z londyńskich muzeów.

Główne zdjęcie: vazhnoznat.com