Mężczyźni zawsze mówią prawdę, po prostu kobiety wolą jej nie słyszeć.

Podstawowy błąd, jaki popełnia większość kobiet, to...

Niedawno otrzymałam list: „Pojawił się temat, który powoduje zamieszanie w moim życiu i myślę, że w życiu innych kobiet również: jak należy się właściwie zachowywać na początku związku, jakie błędy popełniają kobiety? Jeśli masz coś do przekazania na ten temat, byłabym wdzięczna”. Mam coś do przekazania, więc pragnę opowiedzieć Ci o jednym z największych błędów. Mężczyźni ZAWSZE MÓWIĄ PRAWDĘ, lecz kobiety wolą jej nie słyszeć.

Głównym błędem jest to, że kobiety mają tendencję do wyobrażania sobie rzeczy, których nie ma i myślenia życzeniowego.

Dlatego nasze nadzieje często zostają rozwiane, przywiązujemy się do kogoś, kto nigdy nie był z nami w związku, zostajemy zranione, płaczemy, a potem potrzebujemy mnóstwa czasu, by dojść do siebie. Strach przed samotnością sprawia, że wchodzimy w związek bez przyszłości. Zawsze potrafimy rozpoznać, jakim on jest człowiekiem i czy jest dla nas odpowiedni, ale mamy nadzieję, że jednak go zmienimy. Nie opieraj się na złudzeniach, rozczarowania są nieuniknione, ponieważ złudzenia się kończą, a ludzie pozostają tacy sami.

Dlaczego kobiety wymyślają i dopowiadają sobie, zamiast dowiedzieć się informacji, których jest za mało, porozmawiać, dowiedzieć się tego, co ich nurtuje? Wiele z nich boi się to zrobić. Boją się „spłoszyć”. Chodzą na randki, wchodzą w związki... Kiedy rozmawiać o tym, co najważniejsze, jak nie na samym początku?

Jeśli mężczyzna mówi, że nie jest gotowy na poważny związek, nie myśl, że jest nieśmiały czy skromny, po prostu nie zakochał się i nie traktuje Cię poważnie. Zainteresowanie mężczyzny kobietą jako swoją wybranką pojawia się od razu i zazwyczaj nie zmienia zdania. Nie musisz wymyślać i dopowiadać sobie, jeśli mężczyzna mówi, że nie chce się żenić, to znaczy, że nie chce się żenić Z TOBĄ.

O czym myślimy? „Będę się starała i on zechce”. Jeśli nie dzwoni, to znaczy, że mu na tobie nie zależy, a nie dlatego, że jest zajęty lub nie może zadzwonić.

„Jeśli nie dzwoni, musisz po prostu przestać o nim myśleć. To wszystko, co musisz zrobić. To jest naprawdę proste”. Y. Berg.

Nie przedstawia cię swoim znajomym, rodzicom, to znaczy, że nie traktuje cię poważnie. Albo mężczyzna znika, nie odzywa się przez kilka tygodni, nie podejmuje prawie żadnej inicjatywy w celu rozwijania relacji, a my siedzimy i czekamy - „pewnie coś się wydarzyło, zaraz wszystko ogranie i będzie dobrze”. Czy rzeczywiście będzie dobrze? Nie, oczywiście, że nie. Mężczyźni ZAWSZE MÓWIĄ PRAWDĘ, kobiety wolą jej nie słyszeć.

Jeśli angażuje się tylko kobieta, to znaczy, że nie ma i nie będzie szans na udany związek. Nie trzeba czekać. Jeśli on odwołuje spotkania, jest cały czas zajęty i rzadko się widujecie, to znaczy, że nie jest tobą zainteresowany. Nie szukaj wytłumaczeń i nie wprowadzaj siebie w błąd.

Czasem mężczyzna może powiedzieć wprost: „Znajdź sobie kogoś innego, nie zasługuję na ciebie”. Co dalej? Kobieta od razu zaczyna myśleć, że jest dla niego zbyt dobra, a on czuje się niepewnie. Nie, on czuje, że nie jesteś dla niego odpowiednia lub już ma inną kobietę, tylko nie wie, jak to powiedzieć w łagodny sposób.

Relacje seksualne również nie są wyznacznikiem tego, że jest to poważny związek. Zwłaszcza jeśli tylko seks jest podstawą waszego związku. Musisz bardzo wyraźnie odróżnić namiętność mężczyzny od jego chęci bycia z tobą. Kobiety zawsze mylą te dwie rzeczy. Jeśli mężczyzna cię pragnie, nie oznacza to, że mężczyzna jest zakochany. Nie dąż zbyt szybko do intymności, daj sobie i mężczyźnie czas na sprawdzenie, czy jest Tobą zainteresowany? Jeśli komunikujecie się od dłuższego czasu, a mężczyzna nie mówi ci o swoich uczuciach, miłości, to znaczy, że nie jest w tobie zakochany, a nie dlatego, że boi się do tego przyznać i nie może znaleźć odpowiednich słów.

Nie wymyślaj uczuć, które nie istnieją. Przecież wtedy sama zaczynasz w to wierzyć, snujesz plany na wspólne życie, a mężczyzna nawet nie zdaje sobie z tego sprawy, po prostu dobrze spędza czas. To boli, gdy nadzieje zostają rozwiane.

Ważne jest też, aby szczerze odpowiedzieć sobie na pytania:

Jakie miejsce zajmuję w życiu tego człowieka?

Czy to naprawdę jest poważny związek? Może wymyśliłam to sobie? Zwróć też uwagę na to, czy rozmawiacie poważnie o swoim związku?

Czy mężczyzna mówi o przyszłości?

Czy czujesz ciepło, czy jakiś dystans i chłód?

Związek powinien się rozwijać, ale jeśli tak się nie dzieje, to niestety mężczyzna nie traktuje Cię poważnie. Nie musisz szukać wytłumaczeń. Jeśli rozumiesz, czujesz, że mężczyzna Cię nie kocha, to nie powinnaś próbować zasłużyć na jego miłość, błagać o nią, domagać się jej, usilnie starając się zrobić coś, co sprawi, że związek zacznie się rozwijać. Nawet jeśli mężczyzna się ożeni (to też się zdarza), to nic dobrego z tego nie wyniknie. Prędzej czy później odejdzie do kobiety, którą kocha.

Jeśli niedawno poznałaś mężczyznę, zrezygnuj z naiwności i postaraj się usłyszeć to, co mówi ci twój partner, a nie to, co chcesz usłyszeć. Mężczyźni ZAWSZE mówią prawdę. Tylko kobiety wolą jej nie słyszeć.

Wejdź w związek bez złudzeń i fantazji. Po co wymyślać coś dla siebie? Nie ma potrzeby szukać w mężczyźnie czegoś, czego nie ma. Po prostu spróbuj dostrzec to, co JEST. Wtedy nie będzie bolesnych rozczarowań. Nie zapominaj też o swojej kobiecej godności i nie daj się wykorzystywać.

Główne zdjęcie: esotericblog