Każdy, kto kiedykolwiek cię skrzywdził lub zdradził, pewnego dnia zmierzy się z tym samym. I to nie jest karma.

Taka jest prawda. Wszyscy cierpimy. Może niektórzy bardziej niż inni i wydaje się to niesprawiedliwe, ale życie sprawi, że każdy z nas będzie cierpiał i to w tych momentach, kiedy najmniej się tego spodziewamy.

Właśnie wtedy, gdy wszystko wydawało się w porządku, nagle coś się zmieniło. Potem coś jeszcze i tak w nieskończoność. Ogarnia cię rozpacz, smutek i żal.

Najtrudniejsze w tak trudnych chwilach jest zachowanie rozsądku i racjonalne działanie. 

Jeśli powodem jest druga osoba, chcemy się zemścić. Chcemy wziąć odwet, sprawić, żeby cierpiała. Czekamy, aż do tego dojdzie. Z kolei gdy tak się nie dzieje, popadamy w depresję. Tak jakby wszystko było przeciwko nam. Ale tak nie jest.

Życie sprawi, że wszystko wróci na swoje miejsce.

Pewnego dnia, w najgorszym możliwym momencie, w najgorszy możliwy sposób, to co ta osoba ci zrobiła, wróci do niej w sposób, którego nawet nie jest w stanie zrozumieć. Chodzi o energię. Dostajesz to, co dajesz. Możesz to nazwać zbiegiem okoliczności, karmą, w końcu dostajesz to, co dajesz. I pewnego dnia ta osoba dostanie to, na co zasługuje - w pracy, w społeczeństwie, w rodzinie. W końcu poczuje się tak samo bezradna i załamana - tak jak w przypadku innych ludzi. Dostanie to, na co zasługuje.

Czy wiesz, jaka byłaby różnica między tobą a taką osobą? Rozwój osobisty. Źli ludzie wyrządzają krzywdę innym, ponieważ nigdy nie uczą się na podstawie własnych doświadczeń. Jednak ty będziesz się rozwijać, podczas gdy oni będą odczuwać ten sam ból, który ci zadali. Nie będą wiedzieli, jak sobie z nim poradzić. Załamią się, podczas gdy ty będziesz odradzać się niczym feniks z popiołów.

Dlatego nie denerwuj się.

Nie myśl, że ci, którzy cię skrzywdzili, nigdy nie doświadczą tego samego. Nie wierz, że Wszechświat obrócił się przeciwko tobie i pomaga innym.

Po prostu wyciągaj wnioski. Poradź sobie z bólem, wypłacz się, zwróć uwagę na to co pozytywne, a potem powstań i pożegnaj się z tymi, którzy cię skrzywdzili wiedząc, że kiedyś oni doświadczą tego samego.

Główne zdjęcie: lifedeeper