Naukowcy zajmujący się fizyką kwantową mówią: cały świat jest energią.

Wielu ludzi mówi: cieszenie się z przegranych i bycie wdzięcznym za niepowodzenia jest samobójstwem. To nonsens. I mają rację. Ale czy ich racja przynosi im szczęście?

Większość ludzi reaguje na trudności w standardowy sposób: rozdrażnieniem, agresją i negatywnym podejściem. Osoba podejmuje wysiłek, czując wewnątrz opór. Błędem jest przekonanie, że irytacja może wpłynąć na zmianę sytuacji.

Jaki jest cel takiego podejścia? Żadnego celu. Wręcz przeciwnie, irytacja i agresja powodują więcej negatywnych emocji.

Naukowcy zajmujący się fizyką kwantową mówią: cały świat jest energią. Wszystkie cząstki są wszędzie jednocześnie. Nazywa się to indeterminizm. Jest to paradoks. Dopóki nie ma obserwatora, czyli człowieka, świat nie istnieje. Jest to jednak fakt naukowy.

Wszystkie cząstki elementarne zmieniają się od zwykłej obserwacji. Więc oczekiwania człowieka zawsze wpływają na wynik eksperymentu. Każdy człowiek ma 100% racji. Zawsze najpierw się w coś wierzy, a potem znajduje się potwierdzenie swoich przekonań.

Na przykład wierzysz w to, że brakuje ci pieniędzy. I to jest prawda. Przez cały czas nie wystarcza ci pieniędzy. Albo że w tym mieście nie da się znaleźć dobrej pracy. I znowu masz rację. Ale po drugiej stronie ulicy są ludzie, którzy mają wystarczająco dużo pieniędzy i dobrze sobie radzą ze wszystkim. Mają dobrą pracę. Dlaczego tak jest? Czy mają szczęście? Nie.

Prawo fizyki kwantowej: ty zawsze! Zawsze! Bez wyjątku otrzymujesz taki wynik, na jaki liczysz!

Jeśli nie zgadzasz się z moim punktem widzenia, masz 100% racji. Ale czy Twój punkt widzenia przynosi Ci spokój i radość? Czy pomaga Ci z łatwością stawiać czoła wszystkim przeszkodom? Jeśli odpowiedź jest twierdząca, to bardzo chciałbym się od Ciebie tego nauczyć. Mówię poważnie.

Osobiste doświadczenie

Kiedy doznałem urazu ręki, byłem zrozpaczony. Lekarze powiedzieli mi, że nie wygląda to dobrze, mówili o niepełnosprawności. Uwierzyłem w to. Potem przeczytałem o ludziach, którzy po strasznych urazach jednak wrócili do zdrowia. Uwierzyłem, że jest to możliwe. Efekt: moja ręka jest teraz całkowicie zdrowa.

Przez 15 lat wierzyłem, że z biedą nie da się nic zrobić. Ciężko pracowałem i wszystko na marne. Potem uwierzyłem, że mogę łatwo osiągnąć niezależność finansową i wszystko się udało. Wierzyłem, że muszę walczyć, a mój świat był niebezpieczny, zdradliwy i okrutny. Teraz wierzę: zawsze nade mną czuwają. Wszystko jest po to, by zapewnić mi szczęście. Wszechświat dba o mnie. Dlatego zawsze mówię „Hura!!!”.

W każdej chwili dokonujemy wyboru. Tworzymy naszą rzeczywistość.

Za każdym razem, gdy przydarza Ci się coś, czego nie chcesz, masz wybór. Dochodzisz do skrzyżowania. Jeśli jesteś zły, to znaczy, że źle skręciłeś.

Jeśli Ci się tam podoba, to dobrze. Jeśli nie, powiedz sobie: „Hurra!!!”. Jest dobrze. Witaj w rzeczywistości! Rzeczywistość jest zawsze życzliwa.

Kiedy jesteś autentycznie szczęśliwy z powodu każdego doświadczenia, wszystkie twoje problemy rozwiązują się same. Jest to nawet w jakiś sposób niezwykłe, brakuje walki. Jeśli jeszcze nie masz tego dość, możesz zacząć walczyć. Ale osobiście wolę spokój i ciszę.

Główne zdjęcie: brainum