... Należy dziękować Bogu za każdy miniony dzień. Jeśli boisz się urodzin, to po co w ogóle żyć?”.

Barbra Streisand to jedna z najbardziej znanych współcześnie aktorek. Zrobiła ogromny prezent innym kobietom, udowadniając, że piękno to nie tylko wygląd.

Zebraliśmy najbardziej niesamowite cytaty aktorki, nad którymi warto się zastanowić...

„Przyjechałam do Hollywood nie robiąc nowych zębów, nie zmieniając kształtu nosa czy nazwiska”.

„W domu chodzę w tych samych rzeczach, biżuteria w ogóle mnie nie interesuje, nie noszę też spodni z wysokim stanem. Lubię czuć się komfortowo. Są dużo ważniejsze rzeczy niż wygląd”.

„Doskonałość musi zawierać małą niedoskonałość. Ponieważ wszystko co doskonałe jest pozbawione życia i jest nudne”.

„Nie urodziłam się piękna, lecz osiągnęłam sukces”.

„Człowiek jest ciekawym rozmówcą tylko wtedy, gdy jest w zgodzie z samym sobą. Nauczyłam się, że należy wierzyć w siebie, być sobą i słuchać tylko siebie”.

„Bycie dzieckiem sławnych rodziców jest trudne. Jednak mój syn Jason z wiekiem uświadomił sobie, że wielu ludzi miało trudne dzieciństwo. Kto miał idealne dzieciństwo? Niewielu. Ale właśnie wtedy kształtuje się charakter. Z czasem, gdy złość ustępuje, stajemy się bardziej wyrozumiali i uczymy się być wdzięczni za to doświadczenie”.

„Dziś mężczyzna uchodzi już za dżentelmena, kiedy wyjmuje papierosa z ust, zanim pocałuje kobietę”.

„Nikt nie ma prawa mówić ludziom, kogo powinni kochać”.

„Dlaczego żona przez dziesięć lat usilnie stara się zmienić nawyki męża, a potem narzeka, że nie jest on tym człowiekiem, za kogo wyszła za mąż?”.

„Życie jest zbyt krótkie, więc zacznij od deseru”.

„Myśl o zbliżaniu się do 40, 50, 60 lat (u każdego jest inaczej) - wpędza ludzi w depresję. Jakie to ma znaczenie, ile masz lat? Budzisz się rano - to jest najważniejsze. Powinieneś dziękować Bogu za każdy nowy dzień. Jeśli boisz się urodzin, to po co w ogóle żyć?”.

Główne zdjęcie: podumay.info