Dlaczego czworonożni przyjaciele mają o wiele więcej życzliwości dla siebie niż większość ludzi? My, istoty wyższe, powinniśmy uczyć się od zwierząt przejawów człowieczeństwa i dobroci. Dzisiejsza historia opowiada o współczującym psie.

W niemieckim schronisku Tierheim-Oelzschau kot Luna znalazła się z kociątkiem o imieniu Urmel. Zwierzaki nie były zdrowe, a matka czuła się wyjątkowo źle. Weterynarz stwierdził, że Luna nie przeżyje długo. Z drugiej strony kociak był niesamowicie słaby, a z powodu infekcji, która się pojawiła, miał problemy z oczami - nie mógł ich otworzyć.

Weterynarze schroniska zaczęli leczyć matkę i syna. Urmel dostał butelkę do picia, ponieważ Luna nie mogła go karmić z powodu złego stanu zdrowia. Maleństwo szybko wyzdrowiało, a kotka z radością patrzyła, jak jej młode dochodzi do siebie. Ona sama była nadal słaba i nie mogła w pełni zająć się dzieckiem.

Pewnego dnia dobry pies Whiskey wpadł do kociej rodziny. Mama kotka zdała sobie sprawę, że pies może stać się doskonałą niańką dla jej dziecka. Spojrzała błagalnie na kudłatego zwierzaka, a on zrozumiał wszystko bez słów. Od tego czasu pies zastąpił matkę Urmela. Whisky polizała dziecko, bawiła się z nim i kołysała do snu, przytulając delikatnie. Wszyscy pracownicy schroniska przybiegli, aby popatrzeć, jak duży pies czule opiekuje się małym kotkiem. Jest to rzadko spotykane wśród ludzi.

Nasza historia na tym się nie kończy. Z biegiem czasu weterynarzom udało się wyleczyć Lunę i mogła wrócić do swoich macierzyńskich obowiązków. Oczywiście Whiskey nadal była nianią, Urmel zakochał się w nim jakby to był jego ojciec.

Ale przed nimi było jeszcze jedno radosne wydarzenie. Mama i syn oraz ich kudłate nianie trafili do dobrych właścicieli i teraz wszyscy mieszkają razem w tym samym domu. W ten sposób ta niezwykła rodzina stała się jeszcze szczęśliwsza.

Główne zdjęcie: mimimetr.me