Przed ślubem Lady Diana znacznie różniła się od przeciętnej angielskiej dziewczyny. Wychowała się w domu w pobliżu dóbr królewskich i od dzieciństwa należała do wyższych sfer.

W tym artykule przypominamy ciekawe fakty dotyczące młodości przyszłej księżniczki. Jej wczesne lata można nazwać idyllicznymi, ale przyćmiewają je także smutne wydarzenia. Najtrudniejszą rzeczą dla dziewczynki był rozwód jej rodziców.

Lady Diana przed ślubem

Diana spędziła dzieciństwo w Sandringham, jej dom znajdował się dosłownie rzut kamieniem od pałacu królowej.

foto: vazhnoznat.com

Lady Diana

Otrzymała taki tytuł dopiero po śmierci dziadka, kiedy jej ojciec został ósmym hrabią Spencer. Do tego czasu przyszła księżniczka była nazywana „Czcigodna Diana Spencer”.

Przyjaciele z dzieciństwa

Diana prawie nie widziała księcia Karola w tamtych latach. Był starszy o 13 lat, więc spędził ten czas w zamkniętej placówce oświatowej. Diana często grała z księciem Andrzejem, a później z księciem Edwardem.

foto: vazhnoznat.com

Nauka

Do 12 roku życia guwernantka Gertrude Allen była zaangażowana w nauczanie dziewczyny szlachetnej krwi. Co ciekawe, to ona kiedyś uczyła Frances Caidd, matkę Diany, po tym, jak dziewczyna została wysłana do uprzywilejowanej szkoły dla dziewcząt w West Hill.

Jednak nie wykazała tam żadnych zdolności do nauki, więc rzuciła szkołę. W tym czasie miała ochotę studiować balet, więc zaczęła uczęszczać do szkoły baletowej. Ale tej szkoły Lady też nie skończyła. Mówią, że szybki wzrost dziewczynki stał się przeszkodą.

foto: vazhnoznat.com

Jak ryba w wodzie

Stopniowo taniec przestał interesować Dianę, ale miłość do wody zawsze pozostawała w jej sercu. Diana od dzieciństwa lubiła pływać i nurkować. Dlatego nawet w wieku dorosłym paparazzi często łapali ją po powrocie do domu z basenu.

foto: vazhnoznat.com

Żwir pod stopami

Kiedy dziewczynka miała 7 lat, jej rodzice rozwiedli się. To był cios dla wszystkich dzieci w rodzinie. Później Diana przyznała, że ​​wciąż boi się odgłosów żwiru pod stopami. Bo to właśnie usłyszała, kiedy jej matka wyszła z domu. Wszystkie dzieci zostały wtedy z ojcem.

Najmilsza od dzieciństwa

Pomimo tego, że Diana nie radziła sobie dobrze w nauce, nauczyła się prezentować siebie. Kiedy opuściła szkołę, otrzymała nagrodę za to, że jest najbardziej pomocna dla innych w szkole. Nie wiadomo, z czego dokładnie była znana, ale jasne jest, że jej dobroć była widoczna od najmłodszych lat.

foto: vazhnoznat.com

Życie w Szwajcarii

W 1977 roku Diana mieszkała w Szwajcarii, uczęszczając do tamtejszej szkoły baletowej. Jednak dziewczyna wkrótce zaczęła tęsknić za Anglią i wróciła do domu przed ukończeniem szkoły. Mniej więcej wtedy otrzymała tytuł „lady”, własne mieszkanie i pracę w przedszkolu.

Lady Diana wiele się nauczyła przed ślubem, chociaż nie była przygotowana na życie jako księżniczka. Jak się później okazało, życie w rodzinie królewskiej wcale nie spełniło oczekiwań Diany.

Główne zdjęcie: vazhnoznat.com