W życiu nikt z nas nie jest odporny na błędy. Z reguły wielu z nas często biegnie na drugą stronę drogi do innej osoby, wchodzi mu w drogę, przeszkadza mu w planach, czasem drastycznie zmieniając życie na gorsze.

Ktoś filozoficznie nazywa taki obrót wydarzeń, mówi: „Wszystko będzie dobrze”, ktoś żywi urazę przez długi czas, a nawet zaprzysięga zemstę. Fani astrologii uważają, że zdolność wybaczania zależy bezpośrednio od patronatu gwiazd.

Rozsądne

Osoby urodzone pod znakiem Byka są bardzo przyjazne. Jako reprezentanci żywiołu Ziemi stoją bardzo mocno na nogach, trzeźwo i racjonalnie oceniając wydarzenia.

Jeśli nie masz szczęścia i obraziłeś Byka, to po pierwsze stracisz swojego wiernego przyjaciela i niezawodnego partnera. Nie, Byk nie jest mściwy - jest rozsądny ponad miarę.

Traktują to jako doświadczenie życiowe i najprawdopodobniej w przyszłości będą starać się nie mieć nic wspólnego z winnym. A więc na wszelki wypadek: nie miej do czynienia z kimś, kto zachowywał się brzydko, oszukiwał, zdradzał.

Emocjonalne

Raki są bardzo otwartymi i pozytywnymi ludźmi. Ale w rzeczywistości przedstawiciele tego znaku zodiaku są bardzo emocjonalni i wrażliwi.

Potrafią głęboko żywić urazę, po cichu ignorując złoczyńcę lub układać plany burzliwych scen, przygotowując wyrafinowany plan zemsty.

W przypadku Raka możesz spróbować negocjować, wyjaśnić niezamierzony brzydki czyn, przepraszając ich. Być może nawet dzięki lekkiemu charakterowi po chwili Raki zapomną o zniewadze, wszystko się ułoży.

Przeprosiny muszą być jednak szczere - Rak wyczuwa fałsz. Nie należy obrażać dobrodusznych Raków, nawet nie dlatego, że potrafią się zemścić, ale raczej dlatego, że, jak mówią, „prawo bumerangu” w stosunku do dobrych ludzi szczególnie się sprawdza.

Niewzruszone

Osoby urodzone pod znakiem Panny naprawdę nie wiedzą, jak wybaczyć. Panny są bardzo kategoryczne i sumienne. Naprawdę nie rozumieją, dlaczego dana osoba popełnia ten lub inny niestosowny czyn.

Możesz spróbować im to wyjaśnić, ale należy to zrobić tak rozsądnie, jak to tylko możliwe. Być może, jeśli przedstawisz dobre powody i okoliczności łagodzące, Panna wybaczy winnemu, ale jego błąd nigdy nie zostanie zapomniany i czasami Panna będzie Ci go przypominać.

Panny są całkowicie pozbawione sentymentu, nie są skłonne do współczucia. W szczególności nie wybaczają kpiny, nieostrożnych i ostrych słów.

Tajemnicze

Bardzo błędne jest postrzeganie przedstawicieli znaku Ryb jako ludzi słabej woli - naprawdę „pasje szekspirowskie” szaleją w ich duszach.

Ryby są skłonne do skrajności: jeśli ktoś jest dla nich dobry, to uwielbiają go bezwarunkowo, ale jeśli są zranione lub obrażone to... W najlepszym razie skrajny stopień oburzenia rozdziera wewnętrzny świat Ryb na długi czas.

Ryby twardo artykułują pretensje, knując niesamowite plany zemsty. Istnieje tyle modeli zachowań dla tych znaków zodiaku, ile ryb w morzu.

Ktoś może spokojnie odpłynąć i ukryć się w swojej podwodnej norze, przeczekując kłopoty w cudownej izolacji.

A ktoś może udając „podwodną kłodę” długo czekać na odpowiedni moment, a następnie zadać miażdżący i błyskawiczny cios, bezlitośnie rozerwać swoją ofiarę na małe kawałki.

W każdym razie nie powinieneś niepotrzebnie obrażać żadnej z tych osób.

Główne zdjęcie: google.com