Wiele osób uważa, że prostolinijność i szczerość są kluczowe do zdrowych relacji, zarówno przyjacielskich, jak i romantycznych. Z jednej strony tak jest.

Gdzie jednak przebiega granica między szczerością a zwykłym chamstwem?

Wiele osób woli milczeć lub wybrać odpowiedni moment, aby powiedzieć coś ukochanej osobie. Ale niektóre osoby wolą głośno wyrażać wszystkie swoje myśli, nie martwiąc się wcale, że mogą zranić czyjeś uczucia.

Oto 5 najbardziej prostolinijnych znaków:

Baran.

Przedstawiciele tego znaku po prostu nie wiedzą, jak kłamać, dlatego na każde, nawet najbardziej niewygodne pytanie, przedstawią ci całą prawdę.

Baran widzi świat w czerni i bieli. Dla niego jest albo prawda, albo fałsz. Zrozumienie, że tę samą prawdę można przedstawić na różne sposoby i delikatnie, przychodzi do nich dopiero z doświadczeniem.

Panna.

Osoby te będą kłamać tylko w najbardziej ekstremalnych przypadkach. A prawda z ust Panny zawsze brzmi bardzo surowo.

Ciekawe, że przedstawiciele tego znaku sami w ogóle nie chcą nikogo skrzywdzić, a ich intencje są zawsze najlepsze.

Byk.

Stara się na wszelkie możliwe sposoby unikać konfliktów, ale w niektórych sytuacjach nie potrafi utrzymać buzi zamknietej i mówi, co myśli. Byk nie lubi kłamać i nie wie jak.

Jedynym powodem, dla którego może trochę oszukać, jest zachowanie twarzy.

Rak.

Prostolinijność tego znaku często graniczy z nietaktem. Generalnie jest kochający i troskliwy, ale wydaje mu się, że mówiąc prawdę, bierze pod uwagę uczucia innej osoby, a nie zawsze tak jest.

Jednak bliscy osób urodzonych pod tym znakiem są przyzwyczajeni do zamykania oczu na brak taktu.

Strzelec.

Lubi być szczery i otwarty z innymi. I często nadmierna szczerość Strzelca prowadzi do tego, że na niego poważnie się obrażają.

Przedstawiciele tego znaku nie mogą powstrzymać się od wyrażania opinii przy każdej okazji, nawet jeśli ich bezpośredniość jest całkowicie niewłaściwa.

Główne zdjęcie: volkovysk.by