Mężczyzna o imieniu Farid Mansurov, niedaleko miasta Baku, zorganizował schronisko dla niepełnosprawnych psów. Podarował im swoją 20 hektarową działkę letniskową.

foto: laykni.com

Schronisko nazywa się Kind World. Pierwszym mieszkańcem był pies, który w wyniku wypadku stracił łapkę, a drugim mały, bezdomny szczeniak, którego mężczyzna uratował przed głodem i zimnem.

foto: laykni.com

Obecnie w schronisku mieszka 350 psów.

„Psy niepełnosprawne, kalekie lub chore. Oznacza to, że mamy pełne spektrum. Ratujemy tylko potrzebujących ”- mówi Farid.

foto: laykni.com

W schronisku są też psy które nie są fizycznie chore i niepełnosprawne, ale mają głębokie urazy psychiczne. Obecnie mieszkają tam dwa psy pasterskie, które mężczyzna kupił od ich właściciela. Tamten trzymał psy w okropnych warunkach, uwiązane na łańcuchu nie dłuższym niż 50 cm.

foto: laykni.com

Farid postawił sobie za cel nie tylko przywrócenie zdrowia zwierzętom, ale także nauczenie ich ponownego zaufania do ludzi.

foto: laykni.com

„Niektórzy rodzice wpajają swoim dzieciom nieufność do zwierząt od dzieciństwa, a potem zastanawiają się, skąd bierze się okrucieństwo. Trzeba od najmłodszych lat uczyć kochać zwierzęta, ludzi, przyrodę, wszystko, co nas otacza - mówi pracownik schroniska.

foto: laykni.com

Każdy może zabrać psa ze schroniska pod warunkiem, że go pokocha i zaopiekuje się nim.

Główne zdjęcie: laykni.com