Wielu z nas nie docenia rzeczy, które są zawsze pod ręką. Nie zawsze też cieszymy się, że możemy smacznie zjeść czy spać w miękkim łóżku.

Piesek, o którym zamierzamy opowiedzieć, był bardzo zadowolony nawet z takiej drobnostki, że ma teraz swoje własne legowisko.

Pies Ezra całe swoje życie spędził na ulicy. We wrześniu ubiegłego roku został zabrany do schroniska w hrabstwie Fairfield (USA). Bał się nawet patrzeć na ludzi. Wbity w róg budy, skręcony w kulkę i drżący ze strachu, patrzył na ścianę.

foto: mimimetr.me

Pracownicy schroniska wiedzieli, że pozbycie się strachu zajmie psu wiele dni. W przeciwnym razie trudno będzie szukać stałego domu dla psa, jeśli bardzo się wszystkiego boi. Pracownicy nakreślili plan działania, aby rozmrozić serce Ezry. Ale do tego trzeba było mieć dużo hot dogów.

Pracownicy zauważyli, że gdy ktoś przechodził obok budy, w której siedział pies, Ezra zawsze jadł hot doga. Każdy musiał rzucić kawałek tego przysmaku zwierzakowi. Pewnego dnia pies stał się tak odważny, że mimo tego że się bał, wziął kawałek prosto z rąk jednego z pracowników.

foto: mimimetr.me

Gdy pies przyzwyczaił się do nowego otoczenia, zaczął chętniej komunikować się z personelem. Nawet czasami pozwalał się pogłaskać.

Minęło 5 miesięcy od momentu kiedy Ezra zaczął tu mieszkać. Wreszcie odważył się wyjść na spacer.

Od tego dnia stan psychiczny psa zaczął się poprawiać. Ezra jakby narodził się ponownie. Teraz, widząc pracowników schroniska, macha ogonem i podskakuje z radości.

foto: mimimetr.me

Kiedy ludzie, którym zwierzęta nie są obojętne, zakupili kilka legowisk dla psów, życie Ezry radykalnie się zmieniło. Był zachwycony ciepłym i miękkim łóżkiem. Nie chciał nawet iść na spacer. Próbowano go przekonać, żeby zszedł z łóżeczka, ale gdy tylko spacer się kończył, natychmiast kładł się na swoje legowisko.

Widząc, jak zwierzak jest szczęśliwy że ma łóżko, pracownicy schroniska umieścili legowisko w budce dla psa. Pies natychmiast usiadł na legowisku, pokazując, jaki był zadowolony.

Zbliża się dzień, kiedy pies pojedzie do Nowego Jorku. Tam będą szukać nowych właścicieli. Pracownicy schroniska są dumni ze swojego zwierzaka. W końcu Ezra był w stanie pokonać swoje lęki i ponownie zaufać ludziom.

Główne zdjęcie: mimimetr.me