David jest znany ze swoich magicznych sztuczek poza swoim rodzinnym stanem. Kilka lat temu był bardzo popularny i występował w telewizji oraz na różnych imprezach. Zręczność i pomysłowość pomogły iluzjoniście zebrać całe rzesze fanów. Każdy jego ruch obserwowano z zapartym tchem. Każda sztuczka była niesamowita i atrakcyjna.

Niektóre z niezapomnianych trików to zniknięcie Statuy Wolności, przejście przez Wielki Mur Chiński i ryzykowny skok do zbiornika wodnego. Ludzie, którzy to widzieli, mówili, że David ma magiczne moce. Został nawet wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.

foto: obovsyom.com

Jednak w latach 90 i 2000 roku praktycznie nie pojawiał się na ekranach, a zwłaszcza w Rosji. Fani i dziennikarze zastanawiali się, gdzie podział się światowej sławy magik.

Jak się okazało, David wraz z rodziną mieszka w Stanach Zjednoczonych. Nadal reżyseruje swoje programy z efektami specjalnymi. Jego sztuczki są dobrze opłacane w Las Vegas. Jego występ, zdaniem dziennikarzy, można zobaczyć za 100 dolarów.

foto: obovsyom.com

Dziś David jest jednym z najbardziej wpływowych iluzjonistów naszych czasów. Konsultant w zakresie sztuczek magicznych, magii i efektów specjalnych. Iluzjonista miał też w swojej pracy kilka nieprzyjemnych chwil. Pewnego razu, w czasie występuj z udziałem widza, mężczyzna został ranny. Sąd zarządził odszkodowanie za krzywdy moralne, a David musiał opowiedzieć o zawiłościach tej sztuczki.

David nie lubi rozmawiać o swoim życiu osobistym. Według niego miał zarówno wzloty, jak i upadki. Magik na początku swojej kariery nie potrafił zbudować poważnych relacji z kobietami. Wśród jego byłych są Claudia Schiffer, Chloe Gosselin i inne znane modelki.

foto: obovsyom.com

Według dziennikarzy David nigdy się nie ożenił. Jednak jedna z jego kochanek urodziła mu córkę o imieniu Skye. Mężczyzna opiekuje się nią, a także spędza czas z jej matką.

David występuje w Las Vegas, a także prowadzi biznes - kawiarnię, w której każdy, kto chce może dostać „zmaterializowane” jedzenie z powietrza. Lokal jest popularny w Ameryce i generuje niezłe dochody.

Główne zdjęcie: obovsyom.com