Sowy mogą wydawać się uroczymi ptakami, ale są drapieżnikami, więc nie są tak niewinne i nieszkodliwe jak się wydaje. Sowy żywią się owadami i małymi gryzoniami i aktywnie bronią się, gdy czują się zagrożone. Kto wie, za kogo uważają koty - konkurentów, którzy potrafią złapać zdobycz, czy drapieżników, którzy mogą im zaszkodzić. W tym filmiku udało się uchwycić konfrontację kota domowego z sową.

Sowy od dawna podbijają Internet, zwłaszcza te małe i puszyste.

Nawet ponure sowy nadal wywołują emocje.

Ale te drapieżniki mogą przybrać przerażający wygląd, powiększając się i jeszcze bardziej wyłupiając oczy.

Taką taktykę stosowała sowa podczas spotkania z kotem domowym. Na szczęście drapieżniki były oddzielone szklanymi drzwiami, więc odbyło się bez krwi i ran. I może dlatego zwierzęta czuły się pewniej: gdy sowa stanęła u drzwi domu i zobaczyła za sobą kota, puszyła pióra i rozpostarła skrzydła, tak że stała się dwukrotnie większa. Spektakl szczerze mówiąc, jeśli nie przeraża, to ostrzega.

Ale kot nie był zawstydzony, a nawet zainteresowany. Wąsaty zaczął nawet podkradać się do cudownego ptaka, a następnie aktywnie drapać drzwi, jakby chciał dostać się do sowy. Zastanawiam się, jak by się zachowali, gdyby nie było między nimi bariery?

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: neskychno.com