Większość ludzi jest przyzwyczajona do tego, że kolor oczu jest zwykłym zjawiskiem genetycznym, ale fizjonomia ma inne zdanie na ten temat. Orzechowy, niebieski, szary lub zielony - dowiedz się, co o Tobie mogą powiedzieć Twoje oczy.

Nawet starożytni uważali oczy za zwierciadło duszy. Dziś nie mniejszą uwagę zwracamy na tę część twarzy, ponieważ często możemy zrozumieć osobę nie dzięki słowom, a ich oczam. Ponadto niedawno naukowcy odkryli, że każda osoba ma nietypową nie tylko siatkówkę, ale także tęczówkę oczu, która decyduje o ich kolorze. Czy istnieje rzeczywisty związek między cieniem oczu a charakterem osoby - co myśli o tym fizjonomia, ustaliliśmy wspólnie z psychologiem Olgą Romaniv.

Oczy jasno-niebieskie

foto: marieclaire.ru

Osoby o oczach jasno-niebieskich są kreatywne, emocjonalne, zmienne i podatne na niestałość. Mają tendencję do niekontrolowanego cieszenia się życiem i popadają w melancholię i depresję. Osoby o jasno-niebieskich oczach są również podatne na oszustwa, histerię i wybuchy złości. Ale mimo wszystkich swoich niedoskonałości mają nieoceniony dar - naturalny urok.

Oczy szare

foto: marieclaire.ru

Pomimo tego, że na planecie jest dużo szarookich ludzi, prawdziwie szarych, bez domieszek innych odcieni, ten kolor oczu jest dość rzadki. Zdecydowanie możesz sobie pogratulować, jeśli należysz do tej małej grupy. Po Twojej stronie są - rozwaga, opanowanie, cierpliwość i ciężka praca. Jesteś osobą, na której zawsze można polegać. Jesteś także lojalny wobec swojej rodziny i pozostajesz wierny wybranemu lub wybranej.

Oczy zielone

foto: marieclaire.ru

Posiadacze zielonych oczu są zdecydowani w biznesie, szczerzy w związkach i atrakcyjni dla płci przeciwnej. Są naturalnie obdarzeni charyzmą i zawsze są otoczeni wianuszkiem znajomych. Ludzie o zielonych oczach wyróżniają się perfekcjonizmem. Są kreatywni i mają cechy przywódcy.

Oczy brązowe

foto: marieclaire.ru

Pierwszą cechą, którą wyróżnia ludzi o brązowych oczach, jest ich towarzyskość. Mają poczucie humoru i uwielbiają się bawić. Ale mają też wady: są porywczy, niezrównoważeni, drażliwi i mają tendencję do obrażania innych w napadach złości. W związku wykazują się lekkomyślnością, często są kapryśni, uparci, rzadko stają po stronie partnera, więc trudno im go w pełni zrozumieć. Osoby o brązowych oczach szybko się zakochują, ale też szybko tracą zainteresowanie partnerem.

Oczy niebieskie

foto: marieclaire.ru

Niebieskie oczy są niezwykle rzadkie, ale mimo to tacy ludzie istnieją. Wyróżniają się mocnym charakterem - zawsze wiedzą, czego chcą i łatwo to osiągają. Dla swoich bliskich właściciele niebieskich oczu czasami wydają się niezwykłymi naturami ze względu na niestandardowe myślenie, spontaniczność i skłonność do improwizacji. Dzięki temu niebieskoocy ludzie są emocjonalni, zmysłowi i nieco aroganccy w stosunku do innych.

Oczy czarne

foto: marieclaire.ru

Właściciele czarnych jak węgiel oczu mają najlepsze cechy przywódczy. Tacy ludzie są przyzwyczajeni do bycia w centrum uwagi - są atrakcyjni, charyzmatyczni, lekkomyślni i bardzo kochający życie. Wśród negatywnych cech wyróżniają się: skłonność irytacji i awanturnictwa, obsesja na punkcie swoich pomysłów, upór. Właściciele czarnych oczu osiągają swoje cele za wszelką cenę - jeśli coś podjęli, nie można ich powstrzymać.

Oczy szaro-niebieskie

foto: marieclaire.ru

O właścicielach szaro-niebieskich oczu można żartobliwie powiedzieć, że mają opanowany, nordycki charakter. Sprawiają wrażenie osobowości zimnej, w każdej sytuacji starają się nie tylko zachować twarz, ale także panować nad sobą. Wydaje się, że nic nie może ich rozwścieczyć. Są zdecydowani, prą do celu, skłonni do analizy wszystkiego i wykazania cech lidera.

Oczy szaro-zielone

foto: marieclaire.ru

Szaro-zielone oczy bezpośrednio wskazują, że masz przed sobą naturę pragmatyczną, która stoi dwoma stopami na ziemi. Ci ludzie wiedzą, jak stawiać sobie cele i jak je osiągać. Jednocześnie są dość wrażliwi i emocjonalni i często podejmują decyzje nie tylko głową, ale także sercem. Mają dobrze rozwiniętą intuicję i empatię.

Główne zdjęcie: marieclaire.ru