Amerykanin odpoczywał przy basenie i zasnął, a obudził go przyjemny dotyk. Był przekonany, że to jego żona próbowała go obudzić, ale czar prysł gdy zorientował się kto go głaszcze. Tego rodzaju wakacje mogą łatwo kosztować życie, ale tylko wtedy, gdy sprawca nie jest tchórzem.

Mężczyzna imieniem Matt Bett z Florydy postanowił cieszyć się ostatnimi dniami lata i odpocząć na swoim podwórku. Emeryt siedząc przy basenie wypił sok, położył się na leżaku i przygotował do oderwania się od codziennego zgiełku. Wydawałoby się, że wszystko idzie dobrze, ale potem zaczęły się wydarzenia, na które oczywiście nikt nie był gotowy.

Kamera monitorująca zamontowana na wizjerze sfilmowała niezwykłą sytuację, której Matt stał się mimowolnym bohaterem. Film pokazuje, jak mały (w porównaniu do dorosłego) niedźwiedź brunatny wchodzi na podwórko i spokojnie bada teren. Niedźwiedzie są na ogół bardzo bezczelne, potrafią nawet wejść na samochód. Ale tym razem niedźwiedź nie był zainteresowany pojazdami.

Wyczerpany niedźwiedź podszedł do basenu i napił się wody, ale wtedy Matt, śpiący na leżaku, zwrócił jego uwagę. Najwyraźniej bestia była zainteresowana badaniem dziwnego stworzenia, więc zbliżyła się do mężczyzny, powąchała jego stopy i delikatnie dotknęła je łapą.

Niedźwiedź był bardzo delikatny, ale Matt obudził się czując dotyk, co wystraszyło drapieżnika. W obawie przed odwetem ze strony mężczyzny, który wykazał się nieoczekiwaną aktywnością, bestia uciekła z podwórka, a mężczyzna złapał telefon i natychmiast napisał wiadomość do żony.

- Nie uwierzysz, co mi się przydarzyło - powiedział w SMS-ie.

Żona Matta, Dawn, udostępniła wideo na swoim koncie na Facebooku z podpisem: „Matt trochę się wczoraj przestraszył, relaksując się przy basenie”. Jak wynika z filmu, mężczyzna miał okazję zaprzyjaźnić się z niespodziewanym gościem. Faktem jest, że niedźwiedź nie uciekł, a po prostu ukrył się w krzakach, po czym próbował zbliżyć się do mężczyzny jeszcze kilka razy.

Matt was a little startled yesterday while taking a rest by the pool 🐻 *News outlets are free to use this video with proper credit*

Posted by Dawn Bete on Sunday, September 13, 2020

Source: facebook.com

W komentarzach ludzie przyznawali, że sytuacja wygląda groźnie, ale jednocześnie zazdrościli Mattowi. Niedźwiedź wydawał się publiczności tak uroczym, że za​​chcieli tego stworzenia do domu dla siebie.

Jak pokazuje praktyka, niedźwiedzie mają wiele wspólnego z ludźmi.

Główne zdjęcie: medialeaks.ru