Czy warto doprecyzować, że taka taktyka wymaga dużo siły i energii, a przynosi korzyści tylko w określonych sytuacjach? W rzeczywistości nie zawsze mamy do czynienia z różnymi toksycznymi związkami.

Baran

Czy osoba, która postrzega innych jako konkurentów, może komuś zaufać? Co więcej, nie jest nawet konieczne, aby jakiś konflikt już się rozwijał, sama możliwość potencjalnej konfrontacji sprawia, że ​​Baran jest bardzo nieufny wobec ludzi w ogóle. Pomaga to zachować przewagę.

Bliźnięta

Bliźnięta nawet sobie nie ufają, co można powiedzieć o innych ludziach? A wszystko dlatego, że ten znak zodiaku doskonale wie, że nie ma na świecie nic bardziej trwałego niż nietrwałość. Dlatego on sam nie stara się szczególnie usprawiedliwiać oczekiwań innych i nie oczekuje od innych niczego specjalnego. To znacznie ułatwia życie Bliźniąt.

Lew

Lwy wiedzą, że tylko oni coś rozumieją w tym dziwnym i złożonym świecie. A inni - po prostu udają, żeby zrobić wrażenie na Lwa. Jest to bezużyteczne - dopóki nie udowodnią mu swojej konkretnej użyteczności - nie ma do nich zaufania. Chociaż Lew zawsze daje innym możliwość sprawdzenia się. Czysto ze względów praktycznych - jeśli się uda, to Lew będzie miał przewagę, ale jeśli nie - cóż, trudno się mówi.

Panna

Niewiele osób w życiu wie, jak patrzeć na rzeczy tak trzeźwo jak Panna. A trzeźwe spojrzenie na działania większości ludzi pokazuje, że nie starają się oni nawet o jedną dziesiątą swoich możliwości. Jak możesz im potem zaufać? Dlatego Panny nie ufają. Bo wiedzą, czego oczekiwać od ludzi. Jeśli jednak spróbujesz, możesz nawet przekonać Pannę swoimi działaniami. Ale to jest dość trudne.

Skorpion

Skorpiony są nie tylko nieufne. A czego jeszcze można się spodziewać po mistrzu intryg, który jest dobrze zorientowany w ukrytych ludzkich motywach i może zmusić prawie każdego do zrobienia tego, czego chce? Dlatego Skorpiony początkowo wierzą, że wszyscy knują przeciwko nim intrygi. A jeśli tak nie jest - cóż, tym gorzej dla tych nieszczęśników, którzy nie potrafili wykorzystać sytuacji.

Strzelec

Strzelec nie chce być szczególnie blisko ludzi i jakoś głęboko z nimi współdziałać. Nie dlatego, że są złe, ale dlatego, że ten znak zodiaku jest przyzwyczajony do polegania wyłącznie na sobie we wszystkim. Taka taktyka pomogła Strzelcowi nie raz w życiu, ale niezwykle trudno jest zbudować przy jej pomocy relacje oparte na zaufaniu. Dlatego Strzelec nawet się nie stara.

Główne zdjęcie: volkovysk.by