Z biegiem czasu staje się jasne, że szczerość przeszkadza w wielu sytuacjach. A obłudnicy, przebiegli i kłamiący ludzie osiągają swoje cele znacznie szybciej i skuteczniej. Oczywiście wykorzystując we własnym interesie bardzo „uczciwe i otwarte osobowości”.

Strzelec

Strzelec żyje z wyraźną pewnością, że nikt nikomu nic nie jest winien. Są niesamowicie zaskoczeni, że spodziewacie się czegoś w zamian za pomoc od Strzelca. W końcu to był twój świadomy wybór, aby im pomóc. Nawet nie obiecał ci nic specjalnego. A co z tego, że społeczeństwo tak to rozumie? Czy był kontrakt? Nie było. Czy było ustne porozumienie? Udowodnij to. Nie ma dowodów, więc twoje oświadczenie nie ma mocy prawnej.

Dlatego do widzenia, wszystkiego najlepszego, a Strzelec idzie dalej - wciąż ma dużo do zrobienia. Także rzeczy z pomocą takich samych jak ty - naiwnych i łatwowiernych. I wcale nie dręczą go wyrzuty sumienia z powodu tego, co zrobił. Dzięki czemu nie denerwuje go, że ktoś w ten sam sposób może go oszukać.

Bliźnięta

Bliźnięta w ogóle nie przejmuje się psychologicznym aspektem sytuacji. Mają cel do osiągnięcia i logiczne argumenty, dlaczego warto im pomóc. I niezachwianą pewność, że postępują właściwie. Co więcej, jeśli ta sama logika nie mówi im, że warto ci pomóc, nie kiwną nawet palcem. Nawet jeśli chodzi o ratowanie życia.

Inna sprawa, jeśli są zainteresowani i oferują pomoc - tutaj Bliźnięta starają się przestrzegać zasad przyzwoitości. Chociaż nie zawsze. Dlatego bardzo szybko zdobywają chwałę samolubnych i zawodnych osobowości. Ale to im tylko ułatwia życie. Jeżeli człowiek zaufa komuś kto cieszy się złą sławą - cóż, on jest winny, został ostrzeżony.

Skorpion

Skorpiony w zasadzie budują swoje życie w taki sposób, aby aktywnie wykorzystywać otaczające ich osoby, grając na ich psychice. Jednocześnie mogą nawet zrobić coś dla kogoś, aby jeszcze bardziej związać osobę zobowiązaniami. Same Skorpiony bardzo lubią dawać komuś słowo, ale jeśli sytuacja się zmieni, natychmiast je cofają, mówiąc o „zmianach warunków umowy”.

Dlatego niezwykle trudno jest z nimi negocjować. Tylko w przypadku, gdy Skorpion jest osobiście zainteresowany sukcesem sprawy, zaczyna działać. I zawsze dobrze rozumie, czego dokładnie potrzebuje. Jednak bliscy przyjaciele nie mają się czego obawiać - Skorpion zachowuje się w stosunku do nich przyzwoicie, ponieważ nadal cechuje go wdzięczność.

Główne zdjęcie: volkovysk.by