Bezdomny chłopiec starał się nauczyć wszystkiego w klasie, ciągle zgłaszał się do odpowiedzi, dlatego jego koledzy z klasy nadali mu przydomek „Harvard”.

Przykro to przyznać, ale dzieci są czasami dość okrutne. Richard Jenkins z Filadelfii (USA) doświadczył tego na własnym przykładzie. Chłopiec był bezdomny i tak bardzo starał się w klasie, że uczniowie nadali mu przydomek „Harvard”.

Miał trudną przeszłość. Dyscyplina i poświęcenie nie pozwolili poddać się. Wiedział, że aby cokolwiek w życiu osiągnąć, trzeba mieć dobre wykształcenie. Jak na ironię, to właśnie ten szyderczy przydomek determinował go do dalszego działania.

Richard Jenkins zdołał dostać się na Harvard University z pełnym stypendium, a jego historia może być inspiracją dla wielu

foto: storyfox.ru

Kiedy Richard był w szóstej klasie, jego rodzina straciła dom obciążony pożyczką pod hipotekę. Wraz z dwoma braćmi wędrował od stanu do stanu i zatrzymywał się w różnych schroniskach dla bezdomnych.

Kiedy stał się bezdomnym, chłopiec zdał sobie sprawę, że potrzebuje dobrego wykształcenia, aby on i jego rodzina mogli znowu żyć normalnie.

Chłopiec zmagał się z ciągłymi bólami głowy i stresem. Jego ojciec przeszedł atak serca. W ósmej klasie Richard trafił do szpitala. Wydawało się, że cały świat było przeciwko niemu, ale nie zamierzał się poddawać i postanowił walczyć do końca.

W jedenastej klasie Richard poszedł do Girard College - szkoły z internatem dla uzdolnionych dzieci z potrzebujących rodzin. Starannie się uczył i otrzymywał wysokie oceny.

foto: storyfox.ru

Zbliżał się koniec ostatniego roku szkoły, więc Richard wysłał dokumenty do różnych instytucji edukacyjnych. Młody człowiek przewertował zakładki stron internetowych uniwersytetów, sprawdzając aktualizacje. Był na liście oczekujących na University of Pennsylvania i odmówiono mu przyjęcia do Yale. Chłopak był pewien, że z Harvardem będzie tak samo.

Richard złożył podania na różne uniwersytety. i jakie było jego zdziwienie, gdy z Harvardu nadeszła odpowiedź: „Witamy!”

foto: storyfox.ru

Richard przyznaje, że był tak szczęśliwy, że nie mógł powstrzymać łez. Lata pracy nie poszły na marne, a pseudonim szkolny sprawdził się. Ukończył college z wyróżnieniem i został przyjęty na Harvard z pełnym stypendium. Chłopak planuje studiować tam informatykę ze szczególnym uwzględnieniem sztucznej inteligencji.

Ojciec chrzestny Richarda stworzył projekt crowdfundingowy, aby zebrać pieniądze na wsparcie dla utalentowanego chłopaka

Fundusze mają zostać przeznaczone na ubrania i tablet, na którym będzie przechowywać e-booki. Strona projektu głosi, że ​​ten zdeterminowany młody człowiek podąża własną drogą i jest godny nagrody.

Historia Richarda jest tak inspirująca, że ​​jest on zapraszany do różnych kanałów telewizyjnych, gdzie udziela wywiadów, dzieli się swoimi doświadczeniami i udziela porad

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: storyfox.ru