Chyba nie ma na świecie ani jednej osoby, która byłaby pozbawiona kompleksów. Ktoś martwi się o swój wygląd, ktoś z powodu pracy lub domu. Niektórzy ludzie są w stanie stłumić te uczucia w sobie i nie doprowadzać ich do stanów krytycznych, ale pozbycie się kompleksów jest bardzo trudne.

Astrolodzy twierdzą, że przedstawiciele niektórych znaków zodiaku cierpią bardziej niż inni z powodu własnych kompleksów. Dowiedzmy się razem, kim oni są.

Osoby urodzone w gwiazdozbiorze Raka są bardzo niezdecydowane. W młodym wieku są bardzo energiczni i aktywni, ale z biegiem lat stają się nieśmiali.

Jako dzieci nie zauważają problemów i wierzą, że wszystkie kłopoty są łatwe do pokonania. Jednak z biegiem lat przedstawiciele tego znaku zodiaku zaczynają rozumieć, że kłopoty zabierają dużo czasu i wymagają wysiłku.

Świat zewnętrzny wywiera presję na wrażliwe Raki. Alienują się i zamykają się w sobie. Ponadto problemy swoich bliskich postrzegają jako własne i obwiniają się za konflikty między ludźmi.

Przedstawiciele tego znaku zodiaku bardzo boleśnie reagują na krytykę. Przez całe życie wierzą, że powinni pomagać ludziom, a kiedy nie potrzebują pomocy, Raki zaczynają czuć się niepotrzebne i bezużyteczne.

Teraz wielu będzie zaskoczonych, ale Skorpiony są bardzo zakompleksionymi ludźmi. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że są bardzo mocne duchem, ale to tylko zewnętrzna skorupa.

W rzeczywistości mają wiele kompleksów, które powodują wiele bólu. Czasami otoczenie nawet nie zdaje sobie sprawy, że krzywdzą Skorpiona, ponieważ on starannie to ukrywa.

Korzenie ich kompleksów sięgają wczesnego dzieciństwa: kiedy inni wybaczali krzywdy w dzieciństwie, Skorpion utrzymywał to w środku i tym samym tylko pogarszał sytuację. Dosłownie zjadał siebie od środka.

Urodzeni w konstelacji Panny tworzą własne kompleksy. Gorąco pragną podążać za ideałem i nie mogą sobie pozwolić na błędy i potknięcia. Każda porażka w życiu sprawia im ból.

Jeśli plan przedstawicieli tego znaku zodiaku wymknie się spod ich kontroli, wówczas zaczynają zagłębiać się w sobie i szukać przyczyny, obwiniając tylko siebie. Samokrytyka może stłumić wiarę w siebie. Panny są nieustannie dręczone wewnętrznymi walkami.

Dlatego przedstawiciele tego znaku zodiaku potrzebują uznania, publicznej pochwały i pozytywnej oceny ich działań. Wtedy przestaną wątpić w swoje mocne strony i będą w stanie znieść góry na swojej drodze.

Życie przedstawicieli konstelacji Ryb przypomina fantazję, którą sami wymyślili. Patrzą na świat przez różowe okulary i nieustannie szukają swojego miejsca w życiu, ale znajdując je, natychmiast je tracą.

Przedstawiciele tego znaku zodiaku są pozbawieni kręgosłupa moralnego, nieustannie zgadzają się z opiniami innych ludzi i podążają za przykładem swoich krewnych i przyjaciół.

Ryby są bardzo zakompleksione i podczas ich życia kompleksy te tylko się rozrastają. Czasami próbują bronić swojej opinii, ale niestety nie wystarcza tego na długo: ulegają wpływom prawie każdej znanej im osoby.

Główne zdjęcie: google.com