Dwa sposoby na to jak wyprać kiedyś bialusieńki skarpetki i przywrócić im świeży wygląd zaraz po zakupie. Zaoszczędzisz czas i siły. Skarpetki będą jak nowe.

Takie sposoby trzeba zapisywać, aby ich nie zgubić. Skarpetki dobrej jakości nie są tanie, a wypranie ich tak, by nie stracili swojego białego koloru – nie jest prostą sprawą. Pralka bardzo często „udoskonala” białe rzeczy i nadaje im szary odcień. Dzieciaki muszą nosić w przedszkolu i szkole białe skarpetki. Kupowanie skarpet co chwila nie jest wyjściem, a pozwolenie by dziecko wyglądało gorzej od innych niezbyt zachęca.

Na szczęście jest kilka sprawdzonych sposobów. Nie wszyscy o nich wiedzą, więc radzę je zapisać by nie zgubić!

1. Trzy litry wrzątku wlej do wiadra bądź dowolnego pojemnika, dodaj 2 łyżki nadtlenku wodoru (3%) i 1 łyżkę amoniaku. Pozostaw skarpetki w tym roztworze na kilka godzin, najlepiej na całą noc. Jeżeli plamy pozostaną, to zrób jeszcze raz ten sam roztwór i podgrzej na ogniu na 15-20 minut, aż zaczną się gotować.

2. Cechą dobrej gospodyni domowej jest staranne wykorzystanie wszystkiego. Zbierz resztki kostek mydła, zetrzyj na drobnej tarce i dodaj do gorącej wody. Dodaj również detergent do mycia naczyń i 1 łyżkę nadtlenku wodoru. Zanurz skarpetki w tym roztworze i podgrzewaj przez 20 minut. Wylej brudną wodę i opłucz skarpetki.

foto: optim1stka.ru

Główne zdjęcie: optim1stka.ru