Moja droga dziewczynko,

W dniu, w którym zobaczysz, jak się starzeję, proszę o cierpliwość, ale przede wszystkim spróbuj zrozumieć, przez co przechodzę. Jeśli, gdy rozmawiamy, powtarzam to samo tysiąc razy, nie przerywaj, aby powiedzieć: „To samo powiedziałaś minutę temu”… po prostu posłuchaj, proszę. Spróbuj przypomnieć sobie czasy, kiedy byłaś mała i ja czytałam tę samą historię każdego wieczoru, aż zasypiałaś.

Kiedy nie chcę się kąpać, nie złość się i nie zawstydzaj mnie. Pamiętasz, jak biegałam za tobą, szukając wymówek i próbując zmusić cię do wzięcia prysznica, kiedy byłaś jeszcze małą dziewczynką?

Kiedy widzisz, jaka jestem nieświadoma, jeśli chodzi o nowe technologie, daj mi czas na ich poznanie i nie patrz na mnie w ten sposób... Pamiętaj kochanie, cierpliwie uczyłam Cię wielu rzeczy, jak jeść, jak się ubierać, czesać włosy i codziennie radzić sobie z problemami życiowymi... W dniu, w którym zobaczysz, jak się starzeję, proszę cię, bądź cierpliwa, ale przede wszystkim spróbuj zrozumieć, przez co przechodzę.

Jeśli od czasu do czasu tracę kontakt z tym, o czym mówimy, daj mi czas na przypomnienie sobie, a jeśli nie mogę, nie denerwuj się. Po prostu wiedz w swoim sercu, że najważniejsze jest dla mnie bycie z tobą.

Kiedy moje stare, zmęczone nogi nie pozwolą mi poruszać się tak szybko jak kiedyś, podaj mi swoją rękę, tak jak podałam swoją, kiedy stawiałaś pierwsze kroki.

Kiedy nadejdą te dni, nie smuć się... Po prostu bądź ze mną i zrozum mnie, dopóki z miłością nie dotrę do końca mojego życia. Będę doceniać i dziękować Bogu za czas i radości, którymi się dzieliłyśmy.

Z wielkim uśmiechem i wielką miłością, którą zawsze Cię darzyłam, chcę tylko powiedzieć, kocham Cię… Moja droga córko.

Główne zdjęcie: storyfox.ru