Trendy kolorystyczne stale się zmieniają. Ale jest klasyka, który została określona przez twórcę trendów XX wieku, Coco Chanel. Zastanówmy się, jakie odcienie wielki projektant mody uważał za istotne niezależnie od czasu i epoki.

Kolor czarny jest na pierwszym miejscu. Chanel go uwielbiała, dzięki niemu jej dom mody stał się sławny na całym świecie. Całkowicie zignorowała żałobny kontekst koloru i uważała, że ​​podkreśla on wszystkie zalety wyglądu, zarówno mężczyzny jak i kobiety.

Drugie miejsce, według Coco Chanel, zajął pudrowy róż. Taki był kolor pąków jej ulubionej rośliny, kamelii. Ten odcień stale pojawia się w jej kolekcjach. Zaledwie kilka lat temu wrócił na podium światowych domów mody.

Trzecie miejsce to połączenie czerni i bieli. Ta ponadczasowa klasyka dobrze wygląda na ludziach niezależnie od wieku. Co więcej, kokardki w czerni i bieli mogą wyglądać zarówno surowo, rzeczowo, jak i świątecznie. Potwierdzają to późniejsze kolekcje Chanel.

„Czerwień to kolor krwi, uwielbiam ten kolor” - powiedziała sama Coco Chanel. Zawsze był obecny w jej garderobie, a szkarłatna szminka była jedną z cech modowej divy. Współczesne kobiety mody wciąż zachwycają się tym jak wygląda w makijażu i kreacji.

Główne zdjęcie: lemurov.net