Osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku nieustannie poszukują mądrości, zawsze wyrażają swoje zdanie i wolą powiedzieć prawdę nawet z negatywnym dla siebie skutkiem. Są obiektywni w swoich wypowiedziach i nie pozwalają, by emocje kolidowały z ich działaniami.

Wodnik jest osobą niezależną, a każda próba ograniczenia jego wolności jest powodem do zerwania z nim relacji. Tylko wolność, tylko niezależność od wszystkich - to główne warunki jego szczęścia.

Na zewnątrz mogą wydawać się ludźmi bez serca i zimnymi, ale w środku są przyjaźni i zawsze starają się pomóc tym, których uważają za swoich przyjaciół. Uwielbiają, gdy ludzie wokół nich są szczęśliwi i zawsze starają się, aby poczuli się oni jeszcze lepiej, nie oczekując niczego w zamian. Jedyne, co naprawdę się dla nich liczy, to to, że nikt nie ogranicza ich wolności i że mogą żyć bez żadnych zobowiązań.

Wodnik zawsze stara się zrobić coś pożytecznego w życiu, a nie żyć na próżno. Są doskonałymi pracownikami socjalnymi i psychologami, dużo i aktywnie komunikują się z innymi. Wodniki to postępowi myśliciele swoich czasów. Często mają wpływ na tworzenie nowych pomysłów i teorii, zarówno wokół siebie, jak i na całym świecie.

Jak już wspomniano, mówienie prawdy dla Wodnika jest sprawą o wyjątkowym znaczeniu. Nigdy nie zapomną powiedzieć co myślą, czasami słyszenie prawdy o sobie może być dla innych szokujące i bolesne. Wodniki często cierpią z tego powodu, ale nigdy nie zmienią swojego zachowania. Z powodu chęci powiedzenia prawdy są uważani za najmądrzejszy znak.

Wodnik jest symbolem nonkonformizmu i intelektualnej niezależności wśród innych znaków zodiaku. Zawsze dąży do intelektualnego pobudzenia świadomości i ciągle odkrywa coś nowego.

Osoby urodzone pod znakiem Wodnika są pełne paradoksów - zarówno w zachowaniu wobec innymi ludźmi, jak i w spojrzeniu na życie. Interesują ich rzeczy zupełnie odwrotne: kochają samotność, ale często wolą od niej rozmowy towarzyskie.

Główne zdjęcie: binokl.cc