Nikt nawet nie zna przybliżonej daty założenia świątyni Padmanabhaswamy. Naukowcy dyskutują od wielu lat i nadal nie osiągnęli konsensusu. Wielu jest skłonnych wierzyć, że istniała już 5000 lat temu.

Ogólnie rzecz biorąc, Padmanabhaswamy został zbudowany na cześć boga Wisznu. Znajduje się w Trivandrum, w indyjskim stanie Kerala. W minionych stuleciach królowie i ich dynastie ofiarowali świątyni ogromne ilości złota. Często z okazji dojrzewania pretendenta do tronu świątynia otrzymywała równowartość wagi dorosłego księcia w postaci złota. Do tej pory krążą legendy, że gdzieś pod budynkiem ukryte są niezliczone skarby. W starożytnej literaturze świątynia opisywana jest jako miejsce ze złotymi ścianami i ogromną ilością drogocennych kamieni.

W 2011 roku decyzją sądu legenda stała się rzeczywistością. Otwarte lochy świątyni ukazały ponad 800 kilogramów złota, skarb ważący ponad pół tony, kilka tysięcy złotych ozdób, złoty tron ​​z diamentów i wiele więcej. Nie wliczając wartości historycznej, wszystkie bogactwa zostały wycenione na około 22 miliardy dolarów.

Rodzi się pytanie, gdzie jest zapowiedziany trylion dolarów? Po pierwsze, 22 miliardy dolarów to wartość bez wliczania wartości historycznej. Licytatorzy określają łączną kwotę wartości skarbu jako wyższą o wiele rzędów wielkości. Ponadto tylko jedno z sekretnych pomieszczeń zostało otwarte. Według naukowców jest ich co najmniej dziewięć. A więc nawet trylion może być za małą liczbą, aby ocenić bogactwo świątyni.

foto: leafclover.club

foto: leafclover.club

foto: leafclover.club

foto: leafclover.club

foto: leafclover.club

Główne zdjęcie: leafclover.club