Uratowanie zwierzęcia to bezcenny akt, którego nie można porównać z niczym innym...

Ta historia przytrafiła się ludziom, którzy podróżowali samochodem. Gdy jechali szarą drogą otoczoną gęstą zielenią, pasażerowie zauważyli nieśmiało stojącego psa. Ludzie nie mogli jechać dalej, bo troskliwe serce podpowiadało im: muszą zatrzymać się!

foto: storyfox.ru

Było jasne, że maleństwo jest głodne, więc ludzie dali mu trochę jedzenia. Chudy pies nieśmiało podszedł do kawałków jedzenia i zaczął jeść.

Ludzie zdali sobie sprawę, że nie mogą zostawić zwierzęcia samego i dlatego zaczęli myśleć o tym, jak zabrać go ze sobą.

foto: storyfox.ru

Długo nie można było się tam zatrzymywać, bo przez cały czas drogą jeździły samochody i istniało ryzyko, że piesek ze strachu wyskoczy na jezdnię. Postanowiono go trochę nakarmić, aby wzbudzić zaufanie.

foto: storyfox.ru

Trochę później pies uwierzył, że ludzie przyszli w dobrych intencjach. Następnie mężczyzna założył na niego cienką obrożę. Oczywiście psiakowi się to nie podobało, ale ludzie rozumieli, że to jedyna szansa, aby mu pomóc...

W końcu przestraszonego psa nakryto szmatą, a następnie ostrożnie podniesiono. Wkrótce ludzie przyjechali z nim do schroniska.

foto: storyfox.ru

Przy bliższym przyjrzeniu się maleństwo wyglądało bardzo źle. Całe jego ciało było pokryte pchłami, w uszach rozwinęła się infekcja, a sierść wypadała w strzępach z powodu świerzbu. Pies miał również rany na poduszkach lap. Ważył zaledwie 4 kilogramy.

foto: storyfox.ru

Rozpoczęło się długie i uporczywe leczenie, które zajęło dużo czasu. W tym samym czasie pies potrzebował specjalnego pożywienia, aby zwiększyć wagę i wzmocnić odporność.

Dwa miesiące później wygląd pieska całkowicie się zmienił! Teraz pies waży 8 kilogramów, a jego sierść nabrała połysku i zaczęła rosnąć!

foto: storyfox.ru

Pies potrzebuje teraz tylko kochających właścicieli, a my jesteśmy pewni, że ta sympatyczna i figlarna „dziewczynka” na pewno będzie w domu, w którym będą się nią opiekować!

Główne zdjęcie: storyfox.ru