Awokado to jeden z największych darów natury. Matka Natura stworzyła ten owoc w interesie kobiet, ponieważ jest idealny dla kobiecego ciała i pomaga w dietach. Awokado ma taki sam kształt jak macica u kobiet. Ponadto badania wykazały, że awokado zapobiega rakowi szyjki macicy i normalizuje produkcję hormonów. I jest jeszcze coś niesamowitego! Tak jak dziecko potrzebuje dziewięciu miesięcy do dojrzewania w łonie matki, tak awokado potrzebuje wszystkich 9 miesięcy, aby wyrosnąć od momentu kwitnienia do dojrzałego owocu.

Korzyści dla tych, którzy jedzą awokado:

1. Oczyszcza krew ze złego cholesterolu. Kwas oleinowy, w który bogate jest nasze awokado, aktywnie zapobiegnie tworzeniu się skrzepów cholesterolu i oczyści z niego krew.

2. Awokado zawiera rekordową ilość witaminy E. Chroni nasz organizm, czyli komórki, przed destrukcyjnym działaniem wirusów, a także walczy ze zmianami związanymi z wiekiem.

3. Poprawia pamięć, a także zmniejsza ryzyko chorób układu krążenia. Ze względu na zawartość wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Naukowcy udowodnili, że to ich brak przyczynia się do rozwoju miażdżycy.

4. Obniża ciśnienie krwi. Przyda się pacjentom z nadciśnieniem tętniczym, ponieważ w naturalny sposób obniża ciśnienie krwi. A jeśli będziesz go przyjmować regularnie, ciśnienie z czasem się unormuje.

5. Normalizuje układ krwionośny i krążenie krwi w organizmie. Dzięki kompleksowi witaminowo-mineralnego awokado, czyli witaminy B2, żelaza i miedzi, który zapobiega anemii (zwłaszcza u dzieci).

6. Zwiększa efektywność. Zawarta w awokado mannoheptuloza działa regenerująco na układ nerwowy, łagodząc rozdrażnienie, zmęczenie i senność.

7. Awokado jest naturalnym przeciwutleniaczem. Prowadzi aktywną walkę z niepowiązanymi wolnymi rodnikami.

8. Zwiększa odporność. Dzięki witaminie C. Przyda się w okresach grypy, a także jako dobry regenerator dla osób cierpiących na różne przeziębienia i choroby wirusowe.

9. Pomocny przy zaparciach. I dla całego układu pokarmowego.

10. Awokado zapobiega namnażaniu się komórek rakowych. Zdaniem naukowców ten owoc cytrusowy zawiera fitonutrieny i fitochemikalia, które niszczą i zatrzymują rozwój niektórych typów guzów.

11. Wspomaga wchłanianie karotenoidów. Regularne dodawanie awokado do sałatki pomoże wchłonąć od 7 do 15 razy więcej karetonoidów. Karotenoid to naturalny barwnik, który bierze udział w fotosyntezie, pomaga ustalić równowagę wodno-solną. Uczestniczy w tworzeniu kości i zębów.

12. Awokado budzi pasję. Silny afrodyzjak. W starożytności był używany w celu zwiększenia potencji i płodności.

13. Wzmacnia kości i zęby. Utrzymuje kości i zęby w dobrym stanie dzięki zawartości wapnia i fosforu. Fosfor pomaga również w aktywności umysłowej.

14. Źródło białka. Jest roślinnym odpowiednikiem mięsa zwierzęcego. Przyda się osobom, które chcą zwiększyć masę mięśniową.

Główne zdjęcie: binokl.cc