Ta historia wydarzyła się w Argentynie, kiedy Maria przyszła odwiedzić sąsiadkę. Kobiety rozmawiały o wielu rzeczach, a podczas rozmowy właścicielka mieszkania opowiedziała o bezdomnym psie, który był na sąsiednim podwórku. Powiedziała, że on jest bardzo wyczerpany i głodny, Marii, stało się przykro i ona postanowiła pójść i nakarmić zwierzę.

Wkrótce kobieta znalazła psa, spojrzała na niego i łzy spłynęły z oczu. Na zwierzęciu praktycznie nie było sierści, był to szkielet pokryty skórą.

W jego oczach była pustka, on na nic nie reagował. Maria natychmiast zabrała psa do domu. Po zbadaniu przez weterynarza, szanse na ratunek były niewielkie.

foto: storyfox.ru

Cud się wydarzył, zwierzę zrozumiało, że zostało zakochane i starają się mu pomóc. Z tego powodu u niego pojawiła się chęć życia. Z każdym dniem jego stan się poprawiał, stopniowo rosła sierść i Herkules pewnie wracał do zdrowia. Same tak go nazwała gospodyni, za dążenie do życia.

foto: storyfox.ru

Pies był w stanie chodzić dopiero po dwóch miesiącach, w tym czasie Maria robiła dla niego wszystko. Teraz oni są nierozłączne. Herkules stał się niezwykle piękny, a w jego oczach pojawił się blask i szczęście.

foto: storyfox.ru

Główne zdjęcie: storyfox.ru