1. Nigdy nie przerzucaj odpowiedzialności na innych za to, co dzieje się w Twoim życiu.

Rozumiem, że pokusa jest wielka, ale miej litość nad sobą. Dopiero w momencie, gdy wewnętrznie zaakceptujesz tę decyzję - „Jestem autorem moich porażek i twórcą moich sukcesów”, zyskasz siłę.

2. Zaakceptuj to, że przeszłości nie można zmienić, ona się skończyła.

Podlegamy tylko naszej przyszłości, która zależy bezpośrednio od tego, co robimy teraz, w obecnej chwili. Nie oczekuj, że przyszłość uśmiechnie się do Ciebie - spraw, aby nie mogła powstrzymać Twojego uśmiechu.

3. Pozbądź się iluzji, że możesz zmienić innych ludzi.

Podświadomie wszyscy ulegamy temu naiwnemu złudzeniu, w wyniku czego cierpimy w najprawdziwszym znaczeniu tego słowa. Ludzie zmieniają się tylko przez okoliczności, wszystko inne jest tylko oszustwem percepcji. Pozwól im być innymi, a w pewnym momencie nawet zaczniesz się tym cieszyć.

4. Inni potrzebują nas silnych.

Słabi, zmęczeni, cierpiący, nieszczęśliwi - nikt nas nie potrzebuje. Jeśli udają, że sprawy mają się inaczej, po prostu wprowadzają cię w błąd. Nie poddawaj się! Zgódź się z absolutnością tej zasady, zrób wydech, otrząśnij się, a zrozumiesz, że nie ma się czym denerwować.

5. Wszystkie nasze działania będą miały określone konsekwencje.

I faktycznie, zawsze wybieramy nie to, co zrobimy, ale to, co stanie się w wyniku tego naszego działania. Dlatego zanim zrobisz coś głupiego, zastanów się dokładnie nad jego konsekwencjami, a wtedy w twoim życiu będzie znacznie mniej głupoty.

6. Nie żyj tak, jakbyś miał żyć wiecznie.

Każdy z nas umrze. Jest to nieuniknione i udowodnione. Możesz z tego powodu cierpieć i się męczyć, albo możesz postarać się o siebie i raz na zawsze porzucić ten temat. Nie żyj tak, jakbyś miał żyć wiecznie. I nie żyj tak, jakbyś miał jutro umrzeć. Rozważ oba te stwierdzenia, a znajdziesz swój własny przepis na szczęśliwe życie.

7. Rób to, co uważasz za ważne wewnętrznie.

Jeśli zastanawiałeś się nad sensem życia, prawdopodobnie to tylko depresja. Ważny jest nie konkretny „sens życia”, ale poczucie sensu życia. Rób to, co uważasz za ważne wewnętrznie. Pamiętaj, aby sobie o tym powiedzieć. I nie gonić za sukcesem. Jeśli po prostu będziesz robić to, co uważasz za ważne, sukces nadejdzie.

8. Nigdy nie trać czasu i energii na tych, którym na tobie nie zależy lub, co gorsza, na tych, którzy cię nie kochają.

Na tym świecie jest wielu ludzi z którymi można żyć w radości. Po prostu nie musisz być zamknięty i podejrzliwy. Uwierz mi, będąc otwartym i uprzejmym, nie masz nic do stracenia.

Główne zdjęcie: leprechaun.land