Czas narodzin osoby bezpośrednio krzyżuje się z właściwościami konkretnego szlachetnego kamienia. Wiele osób nie wie, który kamień „należy” do nich, ale może to znacznie rzucić światło na wewnętrzną osobowość człowieka.

Styczeń – granat

Osoba, która urodziła się na samym początku roku, ma matematyczny sposób myślenia, jest zdolna do abstrakcyjnego myślenia. Wie też, jak kochać, opiekować się i wspierać ludzi w trudnych sytuacjach.

Luty - ametyst.

Tacy ludzie są spokojni i delikatni. Uratowanie tego świata jest jednym z ich wielkich pragnień. Kłótnie i spory nie są dla nich. Życie w ich własnym abstrakcyjnym świecie jest dla nich normą i kochają to. Chociaż, z grubsza mówiąc, nie żyją w rzeczywistości, ich myślenie jest zawsze gdzieś „na górze”.

Marzec - akwamaryn.

Ci ludzie są czyści duchowo i fizycznie. Wyróżnia je doskonałe zdrowie, siła, młodość i chęć kochania. Wrzucanie świeżo wypranych rzeczy do prania jest dla nich normą. Są tak czyści duchowo, jak krystaliczna woda oceanu, jak sam akwamaryn. Łatwo się porozumiewają i różnią się tym, że nie kłamią.

Kwiecień - diament.

Diament to najtwardszy kamień, który trudno rozbić. Dlatego symbolizuje miłość. Tych ludzi trudno jest złamać, nie zamierzają się poddawać, nawet jeśli jest to dla nich naprawdę bardzo trudne. Ale poza tym zawsze trzymają się swojego punktu widzenia.

Maj - szmaragd.

Ci ludzie są duszą towarzystwa. Z łatwością znajdują wspólny język z każdą osobą. Ponadto są rodzajem „kleju”, który buduje relacje między przeciwieństwami. Ponadto taka osoba wie, jak być współczującym i być najlepszym przyjacielem!

Czerwiec - perła.

Urodzony w czerwcu człowiek „skazuje” się na niesamowity los, staje się wyjątkowym człowiekiem. Perły od dawna symbolizują niewinność i nauki historyczne. Jest prawdopodobne, że taka osoba kocha historię.

Lipiec - rubin.

Osoba „rubinowa” jest bardzo emocjonalna. Uwielbia porządkować sprawy na głos, a także robić „słonia z muchy”. Ale jest też wzorem pewności siebie, który nigdy nie odmówi wyzwania. Tylko czasami może sobie pozwolić na oszukanie kogoś, a także spełnia wszystkie swoje obietnice.

Sierpień - peridot.

Ci ludzie uwielbiają rozmawiać. Mogą stać się przyjacielem każdego: znalezienie wspólnego języka nie stanowi problemu! Są uprzejmymi, uważnymi rozmówcami, potrafią wesprzeć osobę w trudnej sytuacji i odpędzić wszelkie złe myśli!

Wrzesień - szafir.

Osoba urodzona we wrześniu ma spokojny charakter, ale jest zdyscyplinowana i generalnie może być obojętna na wszystko, niezdolna do jakichkolwiek uczuć. Zwykle staje się wzorem do naśladowania, ma władzę nad innymi ludźmi, ale potrzeba czasu, aby zacząć mu wierzyć.

Październik - opal.

Ten wesoły człowiek nie zmęczy się ani na sekundę! Najczęściej ta osoba jest oczywiście spokojna, ale nagłe napady zabawy i radości sprawiają, że jest bardziej atrakcyjna i interesująca. Są zawsze w centrum uwagi, nawet jeśli czasami tego nie chcą.

Listopad - cytryn.

Jeśli twój przyjaciel urodził się w listopadzie, to zawsze staraj się z nim być, bo szczęście jest zawsze po jego stronie! Dotyczy to przede wszystkim pieniędzy. Ci ludzie zawsze emanują ciepłem, światłem i radością.

Grudzień - turkus.

Osoby urodzone w grudniu są spokojne. Komunikując się z nimi, można się zastanawiać, skąd mają taką mądrość. Zawsze będą wspierać i chronić - to bezdyskusyjne! Dlatego zawsze możesz zwrócić się do nich o pomoc.

Główne zdjęcie: leprechaun.land