Bez powodu.

Miła osoba jest świadomie życzliwa. To jej wybór nie ze słabości czy głupoty, ale z ogromnej siły wewnętrznej, której całkowicie pozbawieni są źli ludzie. Tak samo pozbawieni oni są ze szczęścia, radości i miłości.

Jeżeli jesteś miłą osobą, na pewno będziesz atakowany. Bez powodu. Tak objawia się „kompleks zbawiciela”, tak wpływa na złych, podłych, agresywnych ludzi, którym nie zrobiłeś nic złego.

Jest to, jak powiedziałby Jung, reakcja chemiczna, która ma niewiele wspólnego z tobą osobiście. Więc ci, których serca są pełne czarnej złości, zazdrości i nienawiści, reagują na nas. Począwszy od złego stróża, a skończywszy na wysokiej rangi urzędniku.

Zbawiciel? Cóż, spróbuj się uratować! Teraz szybko sprawdzimy Twoją dobroć. Plujmy w twarz lub uderzymy od tyłu: „Prorocy, kto was uderzył?” Będziemy wytrącać z równowagi, poniżać, mieszać z brudem - abyś stał się tak zły i złośliwy jak my!

Jeśli jesteś ciągle atakowany i raniony bez wyraźnego powodu, najprawdopodobniej jesteś miłą i godną osobą. Niegodziwi nie mogą tego tolerować, więc powodują ból i cierpienie. Szukają sposobu na dotknięcie do żywego – uszczypnąć lub uderzyć. Najlepiej przy wszystkich. Abyś się rozgoryczył i krzyczał. Albo rozpłakał się - też dobrze, to jest upokorzenie!

Ale niegodziwi zapominają, że dobroć i słabość to dwie różne rzeczy. A jeśli ktoś ma dość siły, by być miłym, cierpliwym, spokojnym - ma dość siły, by stanąć w obronie własnej. Chociaż jest to strasznie zaskakujące dla napastników. Boją się atakować złych ludzi – można dostać w twarz. Jest taki zły! A ci dobrzy są łatwym celem. Zapewniam jednak, że to duży błąd.

Miła osoba jest świadomie miła. To jej wybór. Dobroć i spokój nie jest słabością czy głupotą. Zdolność do wspierania innych nie wynika ze słabości, a z ogromnej wewnętrznej siły, której całkowicie brak u złych ludzi. Wiedzą to z pierwszej ręki: czytali książki, oglądali filmy, znają to z opowiadań. Ale nigdy tego nie będą mieli.

Więc złoszczą się na nasz widok. I tak podstępne i nieoczekiwane ataki są oznaką, że dobrze wykonujemy swoją pracę. Bądź miły i wspieraj innych.

Główne zdjęcie: leafclover.club