The Scorpions to niemiecki zespół rockowy założony w 1965 roku w Hanowerze przez Rudolfa Schenkera. Dziś opowiemy Ci o kilku faktach z biografii grupy, o których prawie nie wiedziałeś! Od momentu powstania zespołu jego styl muzyczny wahał się od hard rocka po heavy metal. Pomimo kilkukrotnych zmian w składzie frontman zespołu pozostał ten sam.

Rudolf Schenker, głos Scorpions, jest jedynym stałym członkiem zespołu. Jednym z najbardziej owocnych okresów dla grupy były lata 80-te, kiedy Scorpions wydali 5 niesamowitych albumów. Stali się legendami, ich popularność gwałtownie wzrosła.

W 1990 roku The Scorpions wydali album „Crazy World”, który jest jak dotąd najlepszym albumem zespołu. Co symboliczne, na płycie znalazła się kompozycja „Wind of Change”, poświęcona historycznemu upadkowi muru berlińskiego i upadkowi Związku Radzieckiego.

W sumie sprzedano 100 milionów egzemplarzy płyt artystów, udało im się wydać 18 albumów studyjnych i 74 single. Sześć singli Scorpions znalazło się na szczycie głównych list przebojów świata, ich krążki ponad 200 razy otrzymały status złotej i platynowej płyty. Mają gwiazdę w Hollywood Walk of Fame i zdobyli trzy nagrody World Music Awards.

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: binokl.cc