Adrian Smith z Iron Maiden wykonał kultowe solo Davida Gilmoura z piosenki Comfortably Numb, oferując własne podejście do klasyki Pink Floyd w swobodnej wersji studyjnej.

Source: youtube.com

Wielu znanych gitarzystów, od Zakka Wilde'a po Richiego Faulknera z Judas Priest, zagrało swoje wersje solówki Gilmore'a z Comfortably Numb.

Teraz kolej na gitarzystę Iron Maiden, Adriana Smitha, by zabrać się za to, co magazyn Guitar World nazwał czwartym największym gitarowym solo w historii rocka.

Source: youtube.com

Teledysk został nakręcony w zeszłym roku i pokazuje, jak Smith gra słynną melodię na swoim charakterystycznym Jacksonie, co jest wyraźnie rozpoznawalne, mimo że Adrian dużo improwizuje wokół głównej linii solowej. Nagranie zostało wykonane w RnR Studios w Londynie.

Niedawno ukazała się także książka Smitha „Monsters of River & Rock: My Life as Compulsive Angler Iron Maiden”, będąca wspomnieniem gitarzysty o jego drugim hobby, jakim jest wędkarstwo.

Nowa książka opowiada o ekscytujących przygodach Adriana, od „jego pierwszego jesiotra, kolosalnej 100-funtowej ryby z kipiącej rzeki Fraser w Kanadzie, która omal nie zmiotła go z powierzchni ziemi w środku trasy Maiden, po spotkanie z wielkim rekinem na Wyspach Dziewiczych, kiedy brodził do pasa w czasie łowienia. "

Mimo to lepiej jest mu pozostać przede wszystkim gitarzystą, zwłaszcza biorąc pod uwagę imponującą wersję utworu Comfortably Numb Smitha.

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: google.com