Przyjmuje się, że o charakterze osoby mogą decydować zmarszczki na twarzy. Jeśli jakakolwiek cecha u osoby jest bardziej wyraźna, z pewnością odbije się to na twarzy w postaci zmarszczek lub fałd. Istnieje wersja, że powstanie pionowej zmarszczki tuż nad grzbietem nosa wskazuje na nadmierną odpowiedzialność osoby, wyraźne poczucie obowiązku.

Lwia zmarszczka lub także nazywa lwia bruzda, wydaje się dzielić czoło na dwie części i często wskazuje na fragmentację ludzkich uczuć i przewagę logicznego myślenia. Uważa się, że taka bruzda pojawia się, gdy osoba podejmuje wiele wysiłków, aby rozwiązać pewne problemy, nie zwracając uwagi na zewnętrzny opór i zmęczenie.

Jaki charakter ma osoba z lwią zmarszczką?

W tym przypadku człowiek ma następujące cechy:

  • konserwatyzm;

  • kategoryczność;

  • selektywność (gdy trudno podjąć jakąkolwiek decyzję).

Zwykle osoby z takimi zmarszczkami na twarzy są poważne, niespokojne i nadmiernie odpowiedzialne. Jeśli chcesz, możesz pozbyć się tej zmarszczki, ale w tym celu musisz przede wszystkim musisz popracować nad swoją osobowością i zrewidować swoje zasady, a następnie zastosować specjalną technikę, która pomoże skorygować defekt na skórze twarzy.

Ćwiczenie „Trzecie oko”: pozbycie się lwiej zmarszczki

Aby pozbyć się pionowej zmarszczki między brwiami, zalecamy wykonanie ćwiczenia „Trzecie Oko”.

Do tego potrzeba:

1. Przyjmij wygodną pozycję (siedzącą lub stojącą), wyprostuj plecy.

2. Opuszkami palców przeciągnij wzdłuż linii nad brwiami do środka czoła i skroni, wygładzając mięśnie, a następnie w kierunku przeciwnym od środka czoła, jakby napinając mięśnie (przetrzymaj pozycję palców na kilka sekund).

3. Zegnij palce serdeczny, środkowy i wskazujący i pukaj w obszar między brwiami. Stopniowo zwiększaj szybkość pukania, aby poczuć lekkie wibracje. Pukanie powinno trwać minutę.

Taka gimnastyka twarzy powinna być wykonywana codziennie, najlepiej kilkakrotnie, zwłaszcza gdy odczuwalne jest napięcie mięśni. Najważniejsze, żeby nie przesadzić i nie wywierać zbyt silnego nacisku na skórę. Podczas zabiegu nie powinnaś czuć dyskomfortu, należy rozluźnić mięśnie twarzy i ramion. Ta gimnastyka jest doskonałą alternatywą dla iniekcyjnych zabiegów przeciwstarzeniowych, nie wymaga żadnych nakładów finansowych i zajmuje minimum czasu!

Główne zdjęcie: fithacker.ru