Wymagania wobec załóg linii lotniczych są bardzo wysokie i to nie tylko pod względem umiejętności zawodowych, ale także wyglądu. Ponadto zarówno dla pracowników aktywnie wchodzących w interakcje z pasażerami, jak i dla pilotów.

Brodzie – „Nie”

Niezależnie od tego, jak bardzo piloci chcieliby pochwalić się zadbaną brodą, stylem brutala, nie mogą ulegać tym pragnieniom ze względu na zawód. A wszystko dlatego, że surowe przepisy zabraniają chodzenia z zarostem. Ten zakaz ma dwa źródła, które mają dość poważne znaczenie.

Więcej tlenu

Samoloty można uznać za najbezpieczniejszy środek transportu na Ziemi, ale zdarzają się też sytuacje awaryjne. Pilot musi być przygotowany na nieoczekiwane sytuacje. W chwili niebezpieczeństwa skoordynować samolot, aby zapewnić bezpieczeństwo pasażerom. Brak tlenu sprowokowany luźnym noszeniem maski może w trudnej sytuacji zrobić załodze okrutny żart. I tutaj trzykrotnie zastanowisz się, co wybrać: wygląd lub niezawodność. Tak, w rzeczywistości zasady wyboru nie dają.

Mniej strachu

Wiele osób ma uprzedzenia dotyczące transportu lotniczego. Załoga musi zdobyć zaufanie pasażerów, aby podczas lotu nie było skandali. Badania wykazały, że wiele osób obawia się nieznajomych, którzy noszą gęsty zarost. A podczas lotu im ciszej, tym lepiej. Oczywiście piloci dokładają wszelkich starań, aby podróż była jak najbardziej komfortowa. A ze względu na tę wymarzoną profesję niektóre wyrzeczenia nie mają żadnego znaczenia.

Główne zdjęcie: lemurov.net