Starość nie jest radością. Tak jest z ludźmi i zwierzętami. U starszych zwierząt wszystkie choroby ulegają zaostrzeniu. Kot Rikki nie uniknął tych problemów. Przez wiele lat mieszkał w rodzinie, był dość aktywny i lubił się bawić.

foto: lemurov.net

W wieku siedemnastu lat zaczął cierpieć na artretyzm. Weterynarze próbowali wyleczyć zwierzę, ale leki nie pomagały. Lekarze zaproponowali uśpić zwierzę. Rodzina Rikki nie była gotowa na taki krok, więc starego kota zabrano do domu.

foto: lemurov.net

Wcześniej tak kochający kot uwielbiał siedzieć na rękach właścicieli. Trudno mu było teraz wskakiwać na ręce. Ale kot dalej chciał być głaskany. Właścicielka zwierzaka wymyśliła, jak uczynić życie zwierzaka wygodniejszym, nie pozbawiając go jednocześnie głaskania.

W tym celu właściciele kota zaczęli używać dużego skrawka materiału, którym owijali kota wokół ciała i tak go nosili. Tak więc właścicielom udaje się chodzić po domu, zajmować się swoimi sprawami i głaskać zwierzaka.

foto: lemurov.net

Teraz staruszek Rikki jest szczęśliwy, stale jest obok swojej ukochanej pani i otrzymuje jeszcze więcej miłości niż wcześniej. Taka atencja pomaga kotu zwalczyć chorobę i pozostać czułym jak w młodości.

Główne zdjęcie: lemurov.net