Małżonkowie Jenny i Rich Powell z Wielkiej Brytanii długo nie mieli dzieci. Tak bardzo marzyli o dużej rodzinie, ale ich marzenie nie spełniało się przez 11 długich lat. W 2018 roku para zdecydowała się na zabieg In Vitro i Jenny zaszła w ciążę z bliźniakami. Dla Powellów było to prawdziwe szczęście, nie mogli się doczekać spotkania ze swoimi dziećmi!

Później lekarze poinformowali, że dzieci mogą urodzić się nieco wcześniej niż zapowiadany termin i małżonkowie uporali się z aranżacją pokoju dziecięcego.

Kiedy Jenny była już w 6 miesiącu, para zdecydowała się wyjechać na wakacje na wybrzeże Kornwalii, ponieważ byli pewni, że dzieci urodzą się za 2-2,5 miesiąca, ale los postanowił inaczej. Kobieta już na wakacjach źle się poczuła i mąż zabrał ją do najbliższej przychodni. Po badaniu lekarze nalegali, że Jenny pilnie trzeba zabrać do kliniki w Oksfordzie, ale odległość 300 kilometrów była przerażająca. Lokalne władze zgodziły się i kilka minut później dostarczono helikopter Straży Przybrzeżnej i po 75 minutach kobieta znalazła się w rękach specjalistów, a następnego dnia została mamą.

foto: laykni.com

Bliźniaki Ruben i Jenson urodziły się w 23 tygodniu ciąży, w tym czasie każde ważyło nie więcej niż 600 gramów (odpowiednio 590 i 535 gramów), nigdy nie było w historii Wielkiej Brytanii takich przypadków, w których wszystko skończyłoby się dobrze.

foto: laykni.com

Lekarze nie potrafili nic przewidzieć, a dzieci powoli rosły i rozwijały się. Tak minął miesiąc.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

Rodzina Powellów spędziła sześć miesięcy w klinice i bezpiecznie wróciła do domu. Faktem jest, że chłopcy bardzo powoli przybierali na wadze, a ich zdrowie nie było stabilne przez cały ten okres. Dopiero po sześciu miesiącach wszystko wróciło do normy. Wypis ze szpitala stał się najlepszym prezentem dla całej rodziny.

foto: laykni.com

W wieku jednego roku Ruben i Jenson dogonili już w rozwoju swoich rówieśników, a podczas pierwszych wakacji pracownicy brygady helikopterów Straży Wybrzeża i personel kliniki w Oksfordzie przyszli pogratulować dzieciom.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

foto: laykni.com

foto: laykni.com

Teraz bliźniaki mają już 2 lata. Trudno sobie wyobrazić, że kiedyś ich waga nie przekraczała 600 gramów.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

foto: laykni.com

foto: laykni.com

Cudowna rodzina, życzymy im szczęścia, zdrowia i wszystkiego najlepszego!

Główne zdjęcie: laykni.com