Rybacy z indonezyjskiej prowincji Maluku, łowiąc rekiny, natknęli się na coś bardzo dziwnego - ich ofiarą było niezwykłe stworzenie. Formalnie jest to rekin, a raczej odzyskany z dorosłego rekina. Po prostu wygląda jak stwór z mitologii.

Mała biała rybka z jednym okiem i niezwykłym białym umaszczeniem

foto: lemurov.net

Jak mówili rybacy, do ich sieci wpadł dorosły ciężarny rekin - duża ryba była zraniona i wyglądała na wychudzoną, prawdopodobnie już umierała, gdy zaplątała się w sieci. Podczas sekcji, zamiast spodziewanego stada rekinów, rybacy znaleźli tylko kilka, wśród których wyróżniał się ten biały potwór. Jego pojedyncze oko wyglądało dokładnie tak, jak u wspaniałego cyklopa. A biały kolor to albinizm, niezwykle rzadkie zjawisko wśród ryb.

foto: lemurov.net

Cyklop już nie żył i jest zrozumiałe, że tak naprawdę nie mógł żyć. Po pierwsze, zarodek został uformowany nieprawidłowo, mimo ogólnych cech rekina. Po drugie, z takimi cechami po prostu nie przetrwałby na pełnym morzu. Istnieje wersja, w której rekin był poważnie chory, co doprowadziło do braku rozwoju małych rekinów. Został przekazany naukowcom do dalszych badań.

foto: lemurov.net

Ściśle mówiąc, jednookie cyklopy lub ryby albinosy spotykano już wcześniej, ale dwie wady a jednego małego rekina to sensacja!

Główne zdjęcie: lemurov.net