Najwyższy mężczyzna na świecie i najmniejsza kobieta świata spotkali się niedawno w Egipcie, gdzie zostali zaproszeni na sesję zdjęciową.

Wzrost 35-letniego sułtana Kösena z Turcji wynosi 251 centymetrów, a 24-letniej Jyoti Amji z Indii 62 centymetry i oboje weszli do Księgi Rekordów Guinnessa.

foto: kakao.im

Swoją drogą, w 2011 roku Kösen uzyskał kolejny rekord - człowiek ma największe ręce na świecie! Przyznaje, że nie mógł nawet marzyć o wpisaniu się do Księgi Rekordów i była to dla niego miła niespodzianka.

Lekarze przypisywali tak ogromny wzrost sułtana gigantyzmowi przysadki - chorobie, w której wytwarza się zbyt dużo hormonu wzrostu. Historia zna tylko dziesięć osób, które urosły do ​​243 centymetrów.

foto: kakao.im

Tak duży wzrost uniemożliwił sułtanowi ukończenie szkoły i uzyskania dobrego wykształcenia. Dlatego został rolnikiem, a jego wzrost pomaga mu w pracy. Nie jest mu trudno przycinać wysokie drzewa i zdejmować z nich dojrzałe owoce. Mężczyzna spędza wolny czas z przyjaciółmi, grając w gry wideo.

foto: kakao.im

Jeśli chodzi o Amji, jej nazwisko zostało wpisane do Księgi Rekordów, gdy skończyła 18 lat. W tym wieku dziewczyna ważyła zaledwie 5 kilogramów. Jej miniaturowość jest również spowodowana chorobą zwaną achondroplazją. Dziewczyna przestała rosnąć i pozostanie taka mała do końca życia. Jyoti ma trudności z kupowaniem ubrań, a nawet naczyń, więc wszystkie te rzeczy są robione na jej zamówienie.

foto: kakao.im

Została zaproszona do występu w lokalnym reality show Bigg Boss 6, a nawet zagrała w czwartym sezonie American Horror Story.

foto: kakao.im

Różnica wysokości między Sultanem a Jyoti to aż 189 centymetrów.

foto: kakao.im

Z tej perspektywy wydaje się, że Jyoti jest wielkości buta sułtana.

foto: kakao.im

Aby dokładniej ocenić skalę - spójrz na iPhone'a.

foto: kakao.im

Główne zdjęcie: kakao.im