Nie trać czasu na opłakiwanie przeszłości lub przyszłości. Żyj każdą minutą każdej godziny. Szczęście jest jak kwiat, który zamyka się przed deszczem i otwiera się po nim ", -

Edmond de Goncourt.

Myślenie o przyszłości może sprawić, że człowiek zapomni o tym, co dzieje się teraz w jego życiu. Ale, jak powiedział John Lennon: „Życie jest tym, co się z tobą dzieje, kiedy robisz inne plany”.

Robienie planów jest dobre, wyznaczanie sobie celów jest niezbędne, ale pamiętaj, że twoje serce bije teraz. Nie zaniedbuj go!

„Jeśli naprawdę chcesz być szczęśliwy, oprzyj się pokusie porównywania chwili obecnej z innymi chwilami z przeszłości, którymi nie miałeś czasu się cieszyć, ponieważ porównywałeś je z tym, co Cię czeka w przyszłości” - André Gide.

Przyszłość kształtuje teraźniejszość. Decyzje, które podejmujesz teraz, wydarzenia, których doświadczasz, staną się przeszłością, gdy tylko przyszłość zmieni się w teraźniejszość. Ale kto wie, co będzie jutro?

Kochaj już teraz, żyj teraz, bądź wdzięczny, dbaj o siebie, bo może być za późno. Może jutro nigdy nie nadejdzie.

Doceniaj swoich bliskich

Twoi bliscy są zawsze obok. Dlatego wielu z nas często zapomina, jacy są ważne, jak bardzo ich potrzebujemy i że pewnego dnia możemy ich stracić (w każdym znaczeniu tego słowa). Nie zapominaj, że cię kochają i też mogą cię stracić.

Zawsze doceniaj swoich bliskich, mów im, że kochasz, świadomie poświęcaj im czas, całuj ich, przypominaj im, ile dla Ciebie znaczą. Daj im swój szczery uśmiech. Nie czekaj, aż będzie za późno. Mów, słuchaj, dotykaj i obserwuj.

Przestań brać wszystko tak na poważnie

Codziennie musimy stawiać czoła wyzwaniom i trudnościom. Ale nie wszystkie są jednakowo ważne. Jednak pozwalamy się utopić w naszym dążeniu do idealnego życia - takiego, nad którym mamy pełną kontrolę.

Ale do czego to właściwie prowadzi? Strata czasu. Jeśli oceniasz wszystko dookoła w jednej skali, wkrótce przestaniesz zwracać uwagę na to, co jest naprawdę ważne.

Zaczynając traktować pewne rzeczy lżej i nie traktując ich tak poważnie, możesz poświęcić czas temu, co naprawdę ważne i warte uwagi.

„Życie jest właściwie bardzo proste, ale desperacko próbujemy je skomplikować” - Konfucjusz.

Zdrowie jest najważniejsze

Zdrowie to dar, który człowiek zaczyna doceniać dopiero po jego utracie. Możesz cieszyć się wyznaczonym czasem tylko wtedy, gdy jesteś wystarczająco zdrowy. Wszystko, co robisz dzisiaj, jutro wpłynie na twoje zdrowie. Zaniedbując teraz swoje ciało i umysł, zapłacisz za to później.

Nie zapomnij zadbać o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne, szanuj swoje ciało i duszę. Pamiętaj, jaką wartość mają dla Ciebie i tych, którzy Cię kochają.

Dbanie o siebie wzmocni poczucie własnej wartości i sprawi, że poczujesz się bardziej żywy i szczęśliwy.

Żyj teraźniejszością i bądź wdzięczny za wszystko, co masz

Smutna rzeczywistość jest taka, że ​​życie jest za krótkie. Ale jest dobra wiadomość - wystarczy, że żyjesz dobrze. W tym celu musisz żyć teraźniejszością, być wdzięcznym za wszystko, co masz, cieszyć się chwilą obecną, szanować ją i nie marnować czasu.

To, co teraz masz, wystarczy do szczęścia, jeśli potrafisz dostrzec wartość w tym, co już masz.

Główne zdjęcie: leafclover.club