W Anglii za jedno z najbardziej malowniczych miejsc w kraju uważa się hrabstwo Devonshire, położone u północnego wybrzeża kanału La Manche. Patrząc na magicznie piękne kamienice i zamki, trudno sobie wyobrazić, że to wcale nie są obrazy z baśni, ale najnowocześniejsza Wielka Brytania. Od czasów starożytnych Devonshire przyciągał miłośników wszystkiego, co niezwykłe, podróżą po tych wyjątkowo malowniczych miejscach i możliwością podziwiając nie tylko królewską architekturę ogromnych pałaców, ale także urokliwe wiejskie kamienice.

Devonshire (Devon), położone w południowo-zachodniej części kraju, jest trzecim co do wielkości hrabstwem w Anglii.

foto: binokl.cc

Bajeczna chatka zbudowana w hrabstwie Devonshire.

foto: binokl.cc

Spacerując takimi uliczkami, naprawdę ma się wrażenie, że wpadliśmy w niezwykle wzruszającą bajkę.

Jeśli chcesz poznać tradycje i prawdziwe życie Brytyjczyków lub jesteś fanem pieszych wędrówek, lub zielonej turystyki, to lepiej rozpocząć swoją podróż właśnie z Devonshire (Devon). Ten rodzaj turystyki jest tutaj mile widziany zarówno przez władze, jak i przez samych mieszkańców.

foto: binokl.cc

Malownicze uliczki nadają wiosce w hrabstwie Devonshire wyjątkowego charakteru.

foto: binokl.cc

Z wyobraźnią właściciele starają się udekorować swoje podwórka, nadając krzewom niesamowitych kształtów, wykorzystując wszelkiego rodzaju kamienne dekoracje i wyroby kute.

foto: binokl.cc

Ulice wiosek w całym Devonshire zdobią niezwykłe klomby.

foto: binokl.cc

Nawet jeśli ktoś nie ma własnego podwórka, to nie przeszkadza, aby cała fasada domu nadal była w zieleni i kwiatach!

Spacerując po bajecznie pięknych wioskach, które od dawna słyną z malowniczych podwórek i ogródków, można się tylko zastanawiać, jak zwykli rolnicy mogli stworzyć takie piękno. Każdy dom i ogród jest nie tylko obsadzony zielenią, ale troskliwi właściciele zamieniają je w prawdziwe niesamowite arcydzieła.

foto: binokl.cc

Bajeczny dom nad brzegiem strumyka w Devonshire.

foto: binokl.cc

Nawet hotel jest urządzony w klimacie ekologicznego designu.

foto: binokl.cc

Wspaniałe wiejskie domy w hrabstwie Devonshire.

Takiemu rozwojowi gospodarczemu sprzyjał fakt, że w XIX wieku na tych terenach położono kolej. A tłumy ludzi pragnących nacieszyć się malowniczą przyrodą i odpocząć w tak łagodnym klimacie rzuciły się właśnie w to miejsce. Od tego czasu ośrodki wypoczynkowe i turystyka stały się głównym źródłem dochodu całego hrabstwa.

foto: binokl.cc

Dla turystów wykonywane są historyczne instalacje ukazujące życie ich przodków.

foto: binokl.cc

Fantastyczne piękno przyrody przyciąga do Devonshire coraz więcej turystów.

Rzeczywiście, w tym hrabstwie jest niezwykle wiele atrakcji, które uwielbiają odwiedzać nie tylko goście kraju, ale także sami Brytyjczycy. To najbardziej malownicze parki narodowe Exmoor i Dartmoor – w ich zaroślach można spotkać rzadkie zwierzęta i niezwykłe ptaki, zobaczyć drzewa, krzewy i kwiaty o niesamowitej urodzie.

foto: binokl.cc

Popularność pieszych wędrówek w Anglii jest bardzo wysoka i hrabstwo Devonshire na pewno warto odwiedzić.

foto: binokl.cc

Geologiczny cud hrabstwa Devonshire znajdujący się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Główną atrakcją nie tylko hrabstwa Devonshire, ale i całej Wielkiej Brytanii, a nawet Europy, jest Wybrzeże Jurajskie, położone po wschodniej stronie kanału La Manche. Jest to 150-kilometrowy prehistoryczne pasmo górskie z małymi i wygodnymi zatoczkami, prehistorycznymi jaskiniami kredowymi i wspaniałymi piaszczystymi plażami, które czasami oferują fantastyczne niespodzianki w postaci skamieniałych szczątków dinozaurów z okresu triasu ery mezozoicznej. Taki cud geologiczny został uznany przez UNESCO za światowe dziedzictwo i jest chroniony przez państwo.

foto: binokl.cc

Bajeczne domki to znak rozpoznawczy hrabstwa Devonshire.

Patrząc na to magiczne piękno, z zachwytem można tylko powiedzieć: „To dopiero jest życie!”.

Główne zdjęcie: binokl.cc