Pralka od dawna jest w każdym gospodarstwie. Wydaje się ze co może być łatwiejsze od dokładnego zapoznania się z instrukcją i dbania o ten niezbędny sprzęt?

Niestety, trzy najbardziej popularne błędy doprowadzają do poważnych problemów. Są najczęściej popełniane w codziennym użytkowaniu pralki.

Tak naprawdę pralka dużo nie potrzebuje. Wystarczy włożyć brudne ubrania, wybrać program i nasypać proszek do prania.

Co można zrobić źle?

Tak naprawdę wszystko można zrobić źle.

Najpopularniejsze błędy

Pranie ręczników i pościeli dodając zmiękczacz do tkanin. Niestety, ale to jest akurat błąd. Zmiękczacze do tkanin powodują ze tkanina traci możliwość wchłaniania. Rezultat jest niezbyt zadowalający.

Pościel długo schnie, pachnie wilgocią, traci właściwości higieniczne. Ręczniki schną nieskończenie długo. Ubrania sportowe i tkaniny wodoodporne po zmiękczaczu tracą komfort użytkowania.

foto: optim1stka.ru

Pralka musi być otwarta, jeśli się z niej nie korzysta. W środku jest wilgoć i pachnie niezbyt przyjemnie. To wszystko przechodzi później na tkaniny. Do tego może pojawić się grzyb w różnych częściach pralki. 

Należy robić to co napisane jest w instrukcji: po praniu zostaw drzwiczki pralki otwarte na przynajmniej 2 godziny, a następnie delikatnie zamknij. 

Nie jest tez zalecane przeciążanie pralki. Bęben może przyjąć jedynie określoną ilość prania. Informację o maksymalnej wadze znajdziesz nie tylko w instrukcji, ale także napisana dużą czcionką na pralce obok panelu programów. 

Ale pamiętaj ze nie należy tez prać jednego kompletu pościeli lub jednej koszuli. 

Przyznaj się, czy wiedziałaś o tym?

Główne zdjęcie: optim1stka.ru