Rośliny to żywe istoty, które oddychają. Zużywają tlen i wytwarzają dwutlenek węgla, który w wyniku fotosyntezy pod wpływem naturalnego światła przekształca się w pożyteczną materię organiczną. Ale w nocy rośliny nie mają wystarczającej ilości energii świetlnej, a uwalnianie dwutlenku węgla wzrasta. Nie, osoba nie udusi się podczas snu, ale obecność wystarczającej ilości tlenu w pomieszczeniu działa uspokajająco, zmniejsza niepokój i eliminuje bezsenność.

Oferujemy listę roślin, które nawet w nocy wydzielają dużo tlenu, dlatego dobrze jest mieć je w sypialni, aby zapewnić Ci dobry sen.

Palma Areca

foto: leafclover.club

Być może zauważyliście tę roślinę w klinikach stomatologicznych - uwielbiają ozdabiać nimi duże sale. Świetnie wygląda również w domu.

Główną zaletą palmy jest to, że jest szczególnie skuteczna w pochłanianiu wszelkiego rodzaju szkodliwych gazów i utrzymaniu niezbędnej wilgotności powietrza. Ponieważ jej ojczyzną jest gęsty las deszczowy, doskonale nadaje się do pomieszczeń o niewystarczającym nasłonecznieniu.

Kaktus bożenarodzeniowy

foto: leafclover.club

Roślina ta znana jest również jako grudnik, ponieważ kwitnie tylko w pierwszym miesiącu zimy. Z powodzeniem może zastąpić twoje świąteczne drzewo iglaste.

Ale nawet bez pięknych kwiatów kaktus zachwyci Cię przez cały rok soczystymi, jasnymi liśćmi. Roślina jest dobra dla twojego zdrowia, ponieważ może wytwarzać tlen przez całą noc, zapewniając spokojny sen. Dobrze się czuje w ciemnych pomieszczeniach, dzięki czemu stanowi idealny wystrój sypialni.

Figowiec

foto: leafclover.club

Według mitów otaczających tę roślinę, dusze zmarłych żyją wśród jej liści. Jest mało prawdopodobne, aby ktokolwiek chciał to sprawdzić, ale wiadomo na pewno, że figowiec jest skuteczny w leczeniu cukrzycy, astmy i zapobiega zaparciom. Ponadto jego liście są silnym źródłem tlenu. Być może dlatego Buddha zdecydował się medytować pod świętym drzewem figowym, aby osiągnąć nirwanę.

Aloe vera

foto: leafclover.club

Ten naturalny środek na wiele problemów skórnych i leczenie wielu chorób, król królestwa roślin, również w nocy uwalnia dużo tlenu. Główną zaletą aloesu jest to, że jest wyjątkowo odporny i nie wymaga częstego podlewania. Rozmnaża się bardzo łatwo, więc możesz nieć cały dom z doniczkami z aloesem, aby jak najlepiej go wykorzystać.

Sansevieria

foto: leafclover.club

Jest również nazywany „rośliną węża”, „językiem teściowej”. Choć nazwa jest złowieszcza, dobrze jest mieć te roślinę w domu, ponieważ jest uważana za jeden z najlepszych oczyszczaczy powietrza. Podobnie jak aloes, ta prążkowana roślina przypominającą skórę węża jest bezpretensjonalna, trwała i nie wymaga stałej uwagi. Spodoba ci się również - Rośliny lecznicze, które mogą zaszkodzić

Gerbera

foto: leafclover.club

Wnieś słońce do swojego życia, umieszczając te żywe pomarańczowe kwiaty w swoim pokoju. Oprócz oczyszczania i odświeżania powietrza, gerbery są również wykorzystywane w różnych kuracjach zdrowotnych, od leczenia przeziębień po zapobieganie rakowi.

Kupując gerbera, wybierz wysokiej jakości materiał do sadzenia, ponieważ rośliny te mogą być trudne w uprawie.

Drzewo Nim

foto: leafclover.club

W kulturze indyjskiej roślina ta jest synonimem czystości, ponieważ nie tylko oczyszcza powietrze, ale także działa jak naturalny pestycyd, tworząc barierę nie do pokonania dla irytujących komarów. Faktem jest, że roślina nie tylko niszczy szkodniki, ale zapobiega składaniu jaj.

Należy jednak pamiętać, że uprawa Nima w domu będzie wymagała cierpliwości i specjalnych warunków: dużo światła słonecznego i wysokiej jakości gleby.

Orchidea

foto: leafclover.club

Kilka pięknych kwiatów może ozdobić nawet celę więzienną, ale ich cel jest znacznie szerszy niż tylko przyjemność estetyczna. Storczyki są dobre do trzymania w sypialni, ponieważ w nocy uwalniają tlen. Doskonale sprawdzają się również w innych pomieszczeniach, ze względu na ich zdolność do zasysania ksylenu (składnik chemiczny znajdujący się w farbie) z otoczenia, odświeżając Twój dom.

Jeśli wydaje ci się, że te niezwykle piękne kwiaty wymagają ogromnego wysiłku, aby wyrosnąć, to się mylisz. Nie przejmuj się nimi, po prostu daj im więcej słońca, zrobią resztę.

Święta Bazylia (Tulsi)

foto: leafclover.club

Chociaż spożywanie liści tej rośliny ma swoje zalety, nawet samo przebywanie w pobliżu jest korzystne dla ludzi. Liście Tulsi wydzielają bardzo charakterystyczny zapach, który wzmocni nerwy i zmniejszy niepokój. Szczególnie skuteczny po męczącym dniu w pracy, kiedy chcesz się zrelaksować.

Obecność w sypialni roślin, które produkują tlen nawet w nocy, pomoże Ci dobrze wypocząć, aby rano poczuć się energicznie i aktywnie.

Główne zdjęcie: leafclover.club