Każdy, kto doświadczył wszechogarniającego uczucia miłości, bardzo dobrze wyobraża sobie, że taka miłość, zamiast radości i szczęścia, może przynieść cierpienie i gorycz rozczarowania. Ale nawet w tym przypadku niektóre osoby nie rezygnują ze swoich uczuć, a ponadto uczucia te mogą przekształcić się w obsesję. I najprawdopodobniej to już nie miłość, to zależność, nałóg. A osoba w takim stanie staje się bardzo bezbronna i słaba, wszystko w jej życiu skupia się wyłącznie na przedmiocie miłości, a partnerowi nie można pozazdrościć, bo może po prostu „udławić się” takim szaleństwem. Relacje z takimi ludźmi to odurzający, ale potencjalnie toksyczny koktajl emocji.

Osoby skłonne do obsesyjnej miłości i do chorych fantazji i skrajności zwykle należą do grupy znaków wodnych - Ryb, Raka i Skorpiona.

Ryby

Ryby najwyraźniej nie mają poczucia rzeczywistości. Potrafią wyobrazić sobie swoją miłość jako bajkę i są bardzo zależni od własnych fantazji. Czasami mogą po prostu zakochać się w postaci, która idealnie pasuje do ich marzeń o szczęściu. Nie zauważą nawet żadnych negatywnych cech przedmiotu swojej adoracji, nie czują się zawstydzeni brakiem szacunku ze strony partnera, mają poczucie całkowitego pochłonięcia miłością.

Często Ryby, mając jednego partnera, marzą o innym. W ich snach ten zakazany ideał czaruje, oczarowuje, a oni znajdują niesamowity romans w tej niemożliwej miłości i dlatego naprawdę mogą mieć obsesję.

Rak

Rak nie radzi sobie w życiu bez partnera obok siebie. Poczucie, że jest kochany i ktoś się nim opiekuje, jest dla niego źródłem pewności siebie i energii do życia, bez tego Rak jest absolutnie bezradny. Dlatego może mieć tendencję do lgnięcia do kogoś, wmawiając sobie, że to jest miłość jego życia, tylko dlatego, że rozpaczliwie potrzebuje, aby nie być samemu. A jego strach przed opuszczeniem, strach, że jego partner może zostać porwany przez kogoś innego, przynosi mu wielką mękę. Staje się bardzo rozdrażniony i podejrzliwy, jeśli nie ma odpowiedniej uwagi ukochanej osoby, może nawet śledzić swojego partnera i być obrażony i mściwy z powodu drobiazgów.

Rak wierzy, że jeśli kocha, to musi być kochany tak samo, a jeśli nie, to jego miłość wystarczy dla dwojga. I jest zdolny do tak wszechobecnej troski, że partnerowi może być bardzo trudno znajdować się w tak opiekuńczym związku.

Skorpion

To może być zaskakujące, ale Skorpion jest również zdolny do szalonej, maniakalnej miłości. Jest bardzo lojalną postacią, ale nie wybacza nawet śladu zdrady. Może doświadczać emocji tak głębokich, że inni nawet nie są tego świadomi. Ale Skorpion jest człowiekiem skrajnym, albo kocha, albo nienawidzi, nie ma trzeciego. A kiedy jest naprawdę zakochany, jest zdolny do bardzo niezwykłych czynów, staje się prawdziwym tyranem dla swojego partnera, jednak ukrywając swoje drapieżne zamiary za zręczną manipulacją.

Zakochany Skorpion może być bardzo namiętny, ale jednocześnie szalenie zazdrosny. Jego zazdrość nie zna granic, charakterystyczne dla niego obsesyjne myśli o możliwej zdradzie, a jego partner powinien być gotowy na ciągłe wstrząsy. Zakochany Skorpion będzie nieustannie myślał o osobie, w której jest zakochany, a to może nawet przeszkadzać w jego pracy i życiu. W zamian zażąda od partnera bezwzględnego posłuszeństwa i uznania jego przywództwa w związku.

Główne zdjęcie: google.com