Dla niektórych miłość jest pustym słowem, ale dla innych celem życia. Jednak są też ludzie, którzy z trudem mogą żyć bez tego uczucia, którzy dosłownie blakną na naszych oczach.

Astrologia pozwala zrozumieć, którzy przedstawiciele kręgu zodiakalnego cenią sobie przede wszystkim romantyczne relacje.

Dla Strzelca znalezienie bratniej duszy jest naprawdę ważnym zadaniem życiowym. Bez wiernego partnera przedstawiciele tego znaku czują się jak bez rąk. Potrzebują wsparcia, przewodnika, wiernego towarzysza realizacji. Dlatego Strzelec może wydawać się bardzo kochający. Chodzi o to, że bardzo skrupulatnie wybiera tę jedną bratnią duszę, więc nie chce wiązać się poważnym związkiem z kimś innym. Ale po znalezieniu idealnej osoby Strzelec rzuca całą swoją siłę, aby ją zdobyć.

Wagę można nazwać „tajemniczym romantykiem”. Czasami sami nawet nie wiedzą, jak delikatni i romantyczni są. Przedstawiciele tego znaku mają silny charakter,charyzmę, analityczny sposób myślenia. Uwielbiają wszelkiego rodzaju wyzwania, a czasem sam los rzuca im te wyzwania. Waga uwielbia zdobywać i podbijać, dlatego gdy tylko zobaczą interesującą osobę, natychmiast zaczynają ją celowo uwodzić. Trudność polega na tym, że ledwie osiągając to, czego chce, Waga natychmiast traci smak miłości, więc przechodzi na inną ofiarę. Oczywiście nie jest to jeden model zachowania dla przedstawicieli tego znaku, a wielu buduje silne i trwałe relacje ze swoim partnerem.

Bliźnięta częściej się zakochują niż znajdują nowe hobby. Ale jednocześnie mogą równie łatwo i po prostu przestać kochać swojego partnera. Wystarczy drobiazg, błahostka, aby osoba, której patronują Bliźnięta, przestała widzieć w swojej bratniej duszy miłość swojego życia. Czasami Bliźnięta są tak zdesperowani w poszukiwaniu nowych przygód, że rozpoczynają romans na boku. Ich sprzeczna natura, wszechstronność, inteligencja i charyzma podbijają od pierwszych minut znajomości, więc znalezienie nowego partnera dla Bliźniąt nigdy nie jest trudne. O wiele trudniej jest znieść okres problemów, które prędzej czy później pojawiają się we wszystkich poważnych związkach. Bliźnięta nie lubi różnego rodzaju trudności i przeszkód.

Dla impulsywnego i pełnego temperamentu Skorpiona miłość zawsze idzie w parze z pasją. To dość kontrowersyjny znak Zodiaku, który kocha samotność i refleksję, ale jednocześnie chce przy okazji uzyskać dostęp do energii innej osoby, która odpowiadałaby jego potrzebom. Wybranek Skorpiona powinien być tą samą namiętną osobą, zakochaną w życiu. Skorpion jest bardzo kochający, uwielbia, gdy zwraca się na niego uwagę i podziwia jego umysł. Ale jednocześnie Skorpion jest raczej skąpy w przejawach uczuć. Tylko inteligentna, namiętna osoba będzie w stanie go zdobyć, ale jednocześnie pełna przeciwieńst Skorpiona. Powinien być osobą mniej impulsywną, wspierającą i lojalnym słuchaczem.

Lew zakochuje się z prędkością światła. Czasami jego pasja może trwać rok lub dwa, a czasem kilka dni. Czasami przedstawiciel tego ognistego znaku w rzeczywistości nie spotyka nawet przedmiotu swojej miłości, ale kocha z daleka. Czasami zakochuje się po pewnym czasie po szczerej komunikacji. Lew jest dość łatwy do zauroczenia, jest dość kochlowy, ale problem polega na tym, że skupienie uwagi na twojej osobie jest nie lada wyzwaniem! Lew uwielbia być w centrum uwagi, uwielbia znajdować się w pełnych podziwu spojrzeniach, uwielbia podziw jego umysłem i pomysłowością. Pomimo tego, że druga połówka Lwa ma mu dorównywać, nie powinna być od niego lepsza i bardziej charyzmatyczna, ponieważ Lew rzadko znosi konkurencję.

Reszta znaków zodiaku ma różne postawy wobec miłości, ktoś jest oddany, ale nie pomocny, ktoś pomocny, ale nie jest oddany, to znaczy nie oddaje się całkowicie przyjacielowi.

Główne zdjęcie: google.com