Astrologowie wymienili znaki zodiaku, które absolutnie nie potrafią cieszyć się życiem. One wszędzie szukają zaczepu, wierzą, że smutek pochodzi z umysłu, sami wybierają ścieżkę cierpienia i nawet nie starają się nauczyć pozytywnego myślenia.

Całe ich życie to okres prób i cierpień. I nie dlatego, że takie jest życie, ale dlatego, że widzą wszystko przez pryzmat najczarniejszych okularów na świecie.

Co to za wiecznie smutne znaki zodiaku?

Rak

Rak jest bardzo podejrzliwym znakiem zodiaku. Sam wybiera być w roli ofiary, cierpią bezinteresownie i z pasją, dosłownie szukają negatywu we wszystkim. Dla nich ma to pewien sens, ponieważ kiedy się jest ofiarą, ludzie traktują cię łagodniej. Pozwala to Rakom grać na uczuciach innych ludzi, sprawiając, że otaczający czują się winni i współczują. Aczkolwiek ta ścieżka prowadzi donikąd.

Raki wyolbrzymiają wszelkie kłopoty i powodują powszechną tragedię. Życie jest przez nich postrzegane na czarno. Jednak czasami Raki mają też dobry humor – wówczas ulegają całkowitej przemianie, stając się jak małe dzieci.

Panna

Panny cierpią z powodu własnej inteligencji. Ten znak zodiaku wierzy, że tylko głupcy potrafią się cieszyć życiem, a mądrzy ludzie natomiast za dużo rozumieją, żeby nie widzieć we wszystkim nieprzyjemnych stron. Panna zawsze wybiera umysł. Jednak problem tak naprawdę tkwi nie w umyśle, lecz w nastawieniu do życia.

Największą frustrację Panny przeżywają, gdy coś nie pasuje to do ich planu. Osoby spod tego znaku są przyzwyczajone do trzymania się własnego scenariusza przez cały czas. Jednak w życiu zdarzają się niespodzianki. Jeśli coś nie idzie zgodnie z planem Panny, czuje się ona niepewnie, w wyniku czego popada w przygnębienie, z którego nie może się wydostać przez długi czas.

Ryby

Ryby nie są aż tak pesymistyczne, są po prostu zbyt emocjonalne i wrażliwe. Ich przeżycia emocjonalne pozostają na poziomie nastolatków praktycznie przez całe życie. Ryby wszystko biorą do serca, martwią się i dramatyzują. A ponieważ w życiu jest wystarczająco dużo problemów, okazuje się, że ten znak zodiaku staje się prawdziwymi marudą.

Ryby uwielbiają dużo marzyć, wyobrażają sobie swoje wymarzone życie i związki, ale nie próbują urzeczywistnić tego. A kiedy rzeczywistość jest sprzeczna ze snem, bardzo się denerwują. Tak mija całe ich życie.

Główne zdjęcie: google.com