Dla niektórych emerytura jest mile oczekiwanym etapem w życiu. Nie ma już obowiązkowej pracy, środki utrzymania są.

Dzieci dorosły, zgromadziliśmy już mały kapitał życiowy w postaci doświadczenia, mieszkania i samochodu. Można szczęśliwie cieszyć się życiem.

A są ludzie, dla których emerytura jest jak śmierć. Nie wiedzą, co ze sobą zrobić, nie przepadają za ogrodnictwem, nie chcą wychowywać ani wnuków, ani prawnuków, nie wiedzą, jak żyć dla siebie.

To jest najtrudniejsza rzecz. Będą pracować do „grobu”.

Jest też kategoria tych, którzy boją się ubóstwa na emeryturze lub bezrobocia na starość. Boją się stania żebrakami, że pozostaną bez niczego z powodu okoliczności od nich niezależnych.

Niezależnie od kategorii, do której się zaliczasz, dzisiaj dowiemy się o tych, którzy zgodnie ze znakiem zodiaku będą mieli komfortową starość.

Najbardziej sprawnym znakiem zodiaku jest Koziorożec. Ten nigdy nie pozostanie bezczynny i bez pracy.

A kto pracuje ten je. A ci, którzy dobrze pracują, żyją jeszcze lepiej. Jeśli nie mógł zdobyć czegoś w młodości, na pewno zdobędzie to na starość.

Będzie mógł wyżywić siebie i swoich bliskich w każdej sytuacji, w każdym kraju na świecie, w każdym klimacie. Na Syberii będzie uprawiał róże i sprzedawał je.

Niedaleko morza sprzeda dostęp do plaży, miejsce parkingowe, ryby morskie, owoce uprawiane na tym terenie.

A jeśli sprzedaż nie jest jego mocną stroną, organizuje działalność budowlaną i zaczyna wiercić studnie wodne lub przejścia w skałach. Na starość zaoszczędzi pieniądze i zmieni klimat.

Pojedzie z całą rodziną w miejsca, w których jeszcze nie był. Tam ponownie rozpocznie pracę, której wcześniej nie wykonywał i będzie cieszyć się życiem.

Ryby są dobre w urządzaniu się w życiu. Po co organizować coś samodzielnie lub myśleć o planach wzbogacenia się.

Najważniejsze, żeby czasem wpaść na „ogon” szczęścia. Poznaj lidera i weź udział w jego biznesie.

Pomóż przyjacielowi otworzyć firmę i zajmij w niej rolę dyrektora finansowego. Poza tym warto dobrze się ożenić.

Na każdym etapie życia Ryby nie pozostaną bez pieniędzy, „wyrzucone” bez środków do życia na obce wybrzeże. Robinson urodził się prawdopodobnie w marcu.

Nawet na niezamieszkanej wyspie udało mu się znaleźć towarzysza i pomyślnie przeżyć. Nawet za granicą ten znak opanuje język i przylgnie do czyjegoś brzegu, aby żyć wygodnie i beztrosko.

Umiejętnie manewrując w poszukiwaniu złotego środka, Waga na starość zyskuje spokój i dobrobyt materialny.

Ale w młodości jest więcej potrzeb i mniej okazji. To się nabywa wraz z doświadczeniem.

W wieku czterdziestu lat Waga może zacząć wszystko od nowa, przybywając do dużego miasta z jedną walizką i płonącym spojrzeniem. Stopniowo wszystko się ułoży.

Nie będzie musiała pracować na trzech etatach, jak na samym początku. Kwestia mieszkania zostanie rozwiązana poprzez małżeństwo. A wraz z przejściem na emeryturę życie dopiero się zacznie.

Rak umiejętnie oszczędza pieniądze, dopóki się nie wzbogaci. Dzięki zmysłowi finansowemu nie pomyli się w wyborze zawodu, towarzysza, czy dziedziny w jakiej będzie działać.

Zawsze i w każdym wieku, będzie się kręcił tam gdzie są duże pieniądze. A jeśli „zgarniesz duży stos małą łopatą”, jest to bezpieczne i wystarczające na wygodną starość dla ciebie i twojej rodziny.

Panna dba o finanse. Zacznie oszczędzać przez całe życie, inwestując w projekty biznesowe, grając w kasynie - wygrywać, przegrywać, popełniać błędy.

Ale na starość na pewno się wzbogaci. Każdy kierunek z pewnością przyniesie dobrą wygraną.

Skorpion mimo przeszkód dąży do celu. Minimum, którego oczekuje na starość, to dziedzictwo po rodzicach. Maksimum to rajskie życie w kraju, o którym marzył.

Główne zdjęcie: google.com