Wielu z nas słyszało o babcinych metodach, według których ocet jabłkowy był bardzo cennym prozdrowotnym produktem. Wykorzystanie go i dodanie miodu w celu poprawienia jakości snu to jednak dość mało znana metoda. Na czym więc polega ten sposób i jakie ma właściwości lecznicze?

Istnieje wiele metod prozdrowotnego wykorzystania octu jabłkowego – możemy się nim między innymi nacierać, wykorzystywać do kąpieli czy pić. Ten ostatni sposób jest zdecydowanie najpopularniejszy i ma rzekomo wspomagać pracę układu trawiennego, a także regulować ciśnienie krwi. Napój przygotowany z octu jabłkowego dobrze jest pić przed snem, a oto dlaczego.

Ocet jabłkowy zmieszany z miodem jest bowiem doskonałym specyfikiem na bezsenność. Aby przygotować taki wywar, wystarczy tylko dokładnie zmieszać łyżkę octu jabłkowego z taką samą ilością miodu i pół szklanki wody. Całość dokładnie mieszamy, a spożywamy bezpośrednio przed położeniem się do łózka.

Sposób ten jest rzeczywiście skuteczny, a to m.in. dlatego, że ocet jabłkowy zawiera aminokwasy, które pomagają się odprężyć. Pomagają także w uwolnieniu do organizmu melatoniny odpowiadającej za spokojny sen. Z kolei miód przyczynia się do produkcji seratoniny, która uspokaja i poprawia nastrój, ułatwiając zaśnięcie

Główne zdjęcie: kobieta.onet.pl