Ten artykuł to prawdziwy skarb dla każdej dziewczyny lub kobiety. W końcu wszystkie kiedyś musiałyśmy pożegnać się z naszą ulubioną rzeczą z powodu jednej plamy, której nie mogłyśmy usunąć. Ale dzisiaj wszystko się zmieni! Zapraszamy do zapoznania się z tymi niezwykle przydatnymi wskazówkami, jak pozbyć się wszelkiego rodzaju plam na tekstyliach. Pomogą Ci utrzymać ubrania w czystości i cieszyć się nimi przez długi czas.

Każda z nas co najmniej raz upuściła na siebie kawałek tłustego mięsa lub wylała sok. Ile ulubionych rzeczy zostało zniszczonych przez trudne do usunięcia plamy! Aby temu zapobiec, zachowaj te instrukcje, które pomogą Ci wszystko wyprać!

Jak usunąć plamy z ubrań

PRZYDATNE WSKAZÓWKI

Płyn do mycia naczyń

foto: kakao.im

Jesz lody, zaczynają się topić i nagle zauważysz plamę na sukience. Nie ma problemu! Aby usunąć plamy powstałe z letnich deserów, wykonaj następujące czynności: namocz ubranie w zimnej wodzie na 10 minut, dodaj detergent do mycia naczyń, a następnie upierz jak zwykle.

Amoniak

Po wizycie na łonie natury możesz znaleźć plamy w każdym miejscu! Tłusta plama na ubraniu z pewnością będzie przypominać niedawno jedzone potrawy z grilla. Jeśli plama jest świeża, możesz wetrzeć w nią drobną sól, co odtłuści tkaninę. Amoniak poradzi sobie z zaschniętym.

Aspiryna

Aspiryna pomoże usunąć plamy z potu. Wsyp 4 pokruszone tabletki do szklanki ciepłej wody. Zwilż plamy tym roztworem i pozostaw ubranie na 2 godziny, następnie wypierz.

Mleko

foto: kakao.im

Jeśli połączysz 1 litr mleka i 2 łyżki soku z cytryny, otrzymasz doskonały środek, który usuwa plamy z jagód. Pozostaw ubrania w tym płynie przez 2 godziny, a następnie wypłucz i wypierz w wodzie z mydłem.

Pianka do golenia

Odwiecznym problemem kobiet jest podkład ​​na ubraniach. Aby usunąć plamy domowym sposobem, należy na tkaninę nałożyć piankę ​​do golenia i pozostawić na 20 minut. Następnie po prostu wypłukać.

Chusteczki nawilżane dla dzieci

Zdarza się, że nie wiesz, skąd się wziął problem i jak sobie z nim poradzić. Oto, co należy zrobić w takim przypadku: spójrz na brud, wyszczotkuj go szczotką do ubrań i zetrzyj wierzchnią warstwę brudu. Następnie wytrzyj obszar wilgotną szmatką. 30 stopni to optymalna temperatura wody do prania plam niewiadomego pochodzenia.

Sok z cytryny

foto: kakao.im

Ten składnik pomoże Ci usunąć ślady malin, jagód, winogron i innych owoców, a także czekolady. Wyciśnij sok z cytryny, wymieszaj z octem w stosunku 1:1. Nałóż mieszaninę na plamę używając wacikiem i delikatnie potrzyj.

Ocet

Do usunięcia keczupu użyj białego octu. Oto jak to zrobić: odwróć zabrudzoną odzież na lewą stronę i spłucz zimną wodą. Pozostaw w wodzie z odplamiaczem na 10 minut, a następnie wypłucz. Zmyj plamę octem, jeśli nie zniknie, powtórz tę procedurę kilka razy.

Takie proste codzienne wskazówki przydadzą się każdej gospodyni domowej! Osobiście odkryłam dla siebie niesamowity sposób, który pomoże w końcu pozbyć się tak trudnych do usunięcia plam od podkładu lub innych kosmetyków. Nie wiedziałam co z nimi robić, a okazało się to takie proste!

Zajmuje to tylko 20 minut i z pomocą zwykłej pianki do golenia plamy od podkładu znikają. Dobrze, że nie wyrzuciłam jeszcze bluzek zabrudzonych podkładem, teraz pobiegnę je „ożywić”!

Główne zdjęcie: kakao.im